Maryjo, przyjmij dzięki

Wybrana pieśń została zaimportowana częściowo z metadanych przesłanego pliku. W związku z tym mogą występować pewne nieścisłości do czasu ręcznego sprawdzenia pieśni.

1. Maryjo, przyjmij dzięki za hojnej łaski zdrój, * co spłynął z Twojej ręki na biedny naród Twój. * Najlepszą jesteś z matek, * Twej łaski otwórz dłoń, * i wiernych grono dziatek w swym Sercu zawsze chroń.
2. Maryjo, przyjmij dzięki za hojnej łaski zdrój, * co spłynął z Twojej ręki na biedny naród Twój; * lecz już się kończą chwile, * upłynął już ten czas, * gdy tak do Serca mile tuliłaś wszystkich nas.
3. O Święta Matko, Pani, patrz u stóp dziatki Twe: * rządź, prowadź, kieruj nami, bierz serca, daj nam Twe. * Spraw byśmy Cię kochali * z Jezusem wiecznie tam, * gdzie święci i anieli, gdzie Stwórca, Pan Bóg sam.

1. Maryjo, przyjmij dzięki, za świętej łaski zdrój. Co spływa z Twojej ręki na dzieci i dom Twój. Najlepszą jesteś z Matek, od grzechu Matko broń.
Twych wiernych grono dziatek, Twym płaszczem ochroń nas.

2. Maryjo, my błagamy, w opiece swej nas miej, My Ciebie wychwalamy i słodkie Serce Twe. Najlepszą jesteś z Matek, w kłopotach podaj dłoń.
Twych wiernych grono dziatek, Twym płaszczem ochroń nas.

3. Maryjo, my Twe dzieci, do Ciebie spieszym wraz, Do nieba weź na wieki, o Matko wszystkich nas. Najlepszą jesteś z Matek, przytul do serca nas.
Twych wiernych grono dziatek, Twym płaszczem ochroń nas.