O Stronie

Serwis MusicamSacram.pl powstał jako oddolna inicjatywa środowiska organistów mająca na celu utworzenie wirtualnej infrastruktury wspomagającej codzienną pracę muzyków kościelnych - przede wszystkim organistów. Po roku funkcjonowania stał się największym przedsięwzięciem tego typu w kraju zyskując uznanie wielu organistów. Przez ten krótki czas funkcjonowania serwisu udało nam się nawiązać współpracę z najbardziej znaczącymi serwiami tego typu funkcjonującymi w Europie Zachodniej, a nawet w USA, dzięki czemu możemy oferować materiały najwyższej klasy, np. największy zbiór on-line chorału gregoriańskiego w Europie.

Musicam Sacram objęło swoim patronatem wiele wydarzeń promujących dobrą muzykę kościelną, np. Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej im. ks. Karola Antoniewicza SJ oraz stworzyło drukowane publikacje życzliwie przyjęte przez środowisko organistów. Nasza praca jest doceniana przez wiele osób, co można zobaczyć chociażby na serwisach społecznościowych ( na Facebooku mamy w chwili pisania strony 1300 polubień).

Serwis kilkukrotnie przechodził modernizacje techniczne (kolejna odbywa się w tym momencie), jednak przez małe zamieszanie ze zmianami możemy pochwalić się serwisem zbudowanym w oparciu o najnowsze technologie, co gwarantuje użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo ich danych oraz najwyższą wygodę użytkowania serwisu. Na każdą zauważoną usterkę reagujemy najpóźniej 24h po zgłoszeniu i zazwyczaj naprawiamy ją po kilku godzinach, poświęcając na to niekiedy czas naszego snu.

Nasi partnerzy:

Katedra we Florencji - organy


FunkcjonalnośćBez rejestracjiPo rejestracji
Propozycje śpiewów i teksty Liturgii słowa na najbliższy tydzień
Dostęp do najlepszej bazy organów w Polsce**
Dokumenty i artykuły o tematyce muzyki kościelnej
Informacje o aktualnych wydarzeniach muzyczno-liturgicznych
Teksty - wraz z melodiami - do części zmiennych nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego
Wszystkie utwory organowe J.S. Bacha, D. Buxtehudego, J. Pachelbela, J.J. Frobergera
Dzieła organowe Girolamo Frescobaldiego, Maxa Regera, Louisa Vierne'a, Sigfrida Karg-Elerta, Charles Tournemire'a
Koncerty organowe Jerzego Fryderyka Haendel'a
Największa baza chorału greg. do pobrania
"Kalendarz Organisty" umożliwiający dokumentację pracy Organistów
Wgląd do Ogólnopolskiego Internetowego Śpiewnika Liturgicznego
Możliwość dodawania własnych informacji o wydarzeniach muzyczno-liturgicznych

Nie czekaj! Kliknij tutaj i dołącz za darmo!

* - po zalogowaniu można edytować swoje opisy instrumentów
Chorał gregoriański - neumatyczny diastematyczny

Staramy się zajmować obecnie wszelkimi sprawami, które mogą być przydatne Muzykom Kościelnym, przede wszystkim Organistom, a nasze plany wykraczają znacznie dalej, jednak do ich zrealizowania potrzebujemy czasu oraz osób chętnych do pomocy. Jeśli chcesz nam pomóc zobacz na informacje poniżej.

Nasza sprawą piorytetową - wcale nie prostą - jest dotrzymywanie wszelkich zobowiązań, tj. codzienne propozycje śpiewów, cotygodniowe propria mszalne itd. Kolejnym zadaniem, które silnie na nas oddziałuje jest działalność wydawnicza. Mamy zamiar opracować propozycje śpiewów na cały rok liturgiczny, śpiewnik liturgiczny uwzględniający wszystkie potrzebne śpiewy oraz szereg publikacji zawierających śpiewy dawne.

W najbliższym czasie planujemy:
  • poszerzyć funkcjonalność obecnego serwisu
  • powiększyć zasoby śpiewnika MusicamSacram.pl
  • opracować bardziej przyjazną wersję bazy organów oraz bazy firm organmistrzowskich
  • wydać w formie drukowanej propozycje śpiewów na cały rok liturgiczny
  • stać się centrum wiadomości o muzyce organowej w kraju - w tym publikować nagrania odbytych koncertów

Obecnie potrzebujemy wielu wolontariuszy chętnych do pomocy w różnorodnych kwestiach. W głównej mierze liczymy na wykształconych organistów (po studiach wyższych), którzy chcieliby się dzielić swoją fachową wiedzą i kunsztem.
Potrzebujemy również osób z dobrą znajomością zagadnień technicznych, np. języka PHP (OOP).

Wszelkie szczegóły są dostępne po kontakcie e-mailowym na admin@musicamsacram.pl lub z koordynatorami konkretnych zespołów.

Administracja jest odpowiedzialna za całość projektu. Osoby z tego zespołu zajmują się zapewnieniem komunikacji pomiędzy wszystkimi zespołami, podejmowaniem kluczowych decyzji, analizą działalności, planowaniem rozwoju oraz kontaktami biznesowymi. Osoby te są upoważnione do reprezentowania projektu MusicamSacram.pl bez dodatkowych zezwoleń. Z administracją można skontaktować się poprzez email: admin@musicamsacram.pl

Józef Curyłło

Józef Curyłło  

Koordynator projektu

Krzysztof Tomiak

Krzysztof Tomiak  

Zastępca koordynatora projektu

Zespół zajmuje się moderacją opisów organów piszczałkowych dodawanych lub edytowanych przez użytkowników. To oni decydują czy opis spełnia wymagania stawiane przez serwis oraz poprawiają drobne błędy, tak aby opis był w pełni poprawny i wartościowy. Z zespołem można się skontaktować poprzez email: instrumenty@musicamsacram.pl

Paweł Pasternak

Paweł Pasternak  

Koordynator

Tomasz Kmita-Skarsgård

Tomasz Kmita-Skarsgård  

Baza organów

Patryk Lipa

Patryk Lipa  

Baza organów

Poniższe osoby zajmują się opracowaniem propozycji śpiewów na każdy dzień. Pieśni przez nich zaproponowane dostępne są zarówno na stronie jak i na aplikacji mobilnej. Z reguły pieśni na przyszły tydzień wpisywane są w sobotę wieczorem. Z zespołem można się skontaktować poprzez email: propozycje@musicamsacram.pl

Szymon Mikos

Szymon Mikos  

Koordynator

Krzysztof Tomiak

Krzysztof Tomiak  

Propozycje śpiewów

Piotr Pawlak

Piotr Pawlak  

Propozycje śpiewów

Kamil Majewski

Kamil Majewski

Propozycje śpiewów

Paweł Jasik

Paweł Jasik

Propozycje śpiewów

Do obowiązków zespołu należy utrzymanie oraz rozbudowa śpiewnika MusicamSacram.pl, a więc bazy śpiewników, pieśni, autorów oraz świętych.

Piotr Pawlak

Piotr Pawlak  

Śpiewnik

Kamil Frąś

Kamil Frąś  

Śpiewnik

Józef Curyłło

Józef Curyłło  

Śpiewnik

Twoje miejsce

Chcesz pomóc? Dołącz do nas!

Zespół zajmuje się pozyskiwaniem informacji o koncertach, konkursach, rekolekcjach dla organistów i innych wydarzeniach muzycznych, aby zaraz potem ogłosić te informacje naszym użytkownikom. Jesteśmy również chętni do rozgłoszenia sprawozdań z wydarzeń muzycznych, najchętniej w formie wideo. Prosimy jednak o wysoką jakość nagrania. Zapraszamy wszystkich organizatorów o przesyłanie informacji o wydarzeniach muzycznych pod adres emailowy: newsy@musicamsacram.pl

Paweł Karkusiewicz

Paweł Karkusiewicz  

Koordynator

Twoje miejsce

Chcesz pomóc? Dołącz do nas!

Głównym zadaniem zespołu jest utrzymywanie naszych stron w serwisie Facebook. Zespół zajmuje się systematycznym publikowaniem na nich nowych treści oraz odpowiedziami na Państwa pytania.

Zespół zajmuje się obsługą prawną naszego serwisu. To przede wszystkim dzięki niemu możemy funkcjonować zgodnie z prawem.

Arkadiusz Kostrzewa

Arkadiusz Kostrzewa  

Koordynator

Te osoby odpowiadają za to czy serwis działa i czy działa szybko. Te osoby zajmują się również utrzymaniem aplikacji mobilnej. W razie zauważania jakichkolwiek usterek (np. problem z otwarciem jakiejś podstrony) proszę skontaktować się z obsługą techniczną poprzez email: admin@musicamsacram.pl

Józef Curyłło

Józef Curyłło  

Koordynator

Twoje miejsce

Chcesz pomóc? Dołącz do nas!

Marcin Juraha

Marcin Juraha

✝ 7.08.2014
Propozycje śpiewów

Mariusz Golwiej

Mariusz Golwiej

Redaktor śpiewnika MusicamSacram

Adam Bigosiński

Adam Bigosiński

Propozycje śpiewów

Katarzyna Chmielewska

Katarzyna Chmielewska

Propozycje śpiewów

Bogumiła Kutacha

Bogumiła Kutacha

Propozycje śpiewów

Wojciech Buda

Wojciech Buda

Propozycje śpiewów i nowości muzyczne

Tomasz Barcik

Tomasz Barcik

Informacje

Karol Gryzło

Karol Gryzło

Propozycje śpiewów