Górczyńskie Koncerty Organowe

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:01 przez jcuryllo.

W niedzielę 31 sierpnia o godz. 17.00 w parafii św. Krzyża w Górczynie odbędzie się koncert muzyki organowej oraz wokalnej. W programie utwory twórców takich jak np. J. S. Bach, L. Vierne, J. B. Pergolesi

31 sierpnia 2014, godz. 17.00

Parafia pw. Świętego Krzyża - Górczyn, Poznań
ul. Częstochowska 16, 60-123 Poznan, Poland

Joanna Marciniak - organy
Agnieszka Rejek - mezzosopran

Program:

L. Vierne - II Symphonie op. 20 - Allegro
A. Stradella - Pieta Signore
J. B. Pergolesi - aria Que moerebat ze Stabat Mater
L. Vierne - II Symphonie op. 20 - Cantabile
J. S. Bach - aria Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust, z Kantaty BWV 170
M. Lorenc - Ave Maria
L. Vierne - II Symphonie op. 20 - Final

 

Joanna Marciniak – w lipcu bieżącego roku ukończyła z wyróżnieniem Musikhochschule Lübeck, gdzie kształciła się w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera. Jest też absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie organów prof. Elżbiety Karolak i dr. Jarosława Tarnawskiego oraz w klasie klawesynu prof. AM dr hab. Marii Banaszkiewicz-Bryły.
Uczestniczyła w wielu konkursach organowych, zdobywając przy tym kilka nagród i wyróżnień, m.in. I miejsce na konkursie organizowanym w ramach XXXII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej w Giżycku, II miejsce na Konkursie Dawnej Polskiej Muzyki Organowej w Legnicy, wyróżnienie na II Akademickim Konkursie Organowym „Romuald Sroczyński in memoriam” w Poznaniu oraz na I Międzyuczelnianym Konkursie Organowym na organach w stylu północnoniemieckiego i francuskiego baroku w Katowicach. Była też półfinalistką dwóch międzynarodowych konkursów: V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. A. G. Rittera w Magdeburgu oraz IV Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu.
Jako solistka i kameralistka występowała w wielu miastach Polski oraz w Niemczech. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez: Michaela Radulescu, Gerharda Gnanna, Bine Bryndorf, Oliviera Latry, Zsigmonda Szathmary.

Agnieszka Rejek-Bałka, mezzosopran. Ukończyła Edukację Artystyczną w Zakresie Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Następnie rozpoczęła kierunek Śpiew solowy na Wydziale Wokalno- Aktorskim Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Dariusza Paradowskiego.
Po dyplomie licencjackim kontynuowała naukę w Musikhochschule Lubeck, kształcąc się pod kierunkiem prof. Anke Eggers . Śpiewała partie solowe w operach B. Brittena (Sen nocy letniej, Hermia), W.A. Mozarta (Wesele Figara, Cherubino) w reżyserii Didier von Orlowsky (Musikhochschule Lubeck oraz Theater Kiel) a także partię Lucii w sali koncertowej „Glocke” w Bremen. Koncertowała także śpiewając solowe partie altowe m.in. Weihnachsoratium J.S. Bacha, Oratorium de Noel C. Saint- Seansa , Mszy G-dur F. Schuberta. Współpracowała z Theater Luebeck, Eutiner Festspiele, Musika Viva Bremen. Od sierpnia bieżącego roku jest pracownikiem Opery Wrocławskiej.

Wcześniejsze Nowości

Kolejne usprawnienia na stronie

Serwis przechodzi obecnie kolejne zmiany mające na celu polepszenie jego funkcjonowania. Poszerza również swoje horyzonty.

KONCERTY ORGANOWO-KAMERALNE W PARAFII PW. ŚWIĘTEGO FLORIANA W ŻYWCU - Koncert IV - 24 sierpnia. godzina 16.30

Rzymskokatolicka Parafia Świętego Floriana w Żywcu zaprasza na kolejny już w tym roku koncert organowo-kameralny. Zagrają Tomasz Padoł (organy) oraz Kornelia Dorighi (flet).

Zmarł Marcin Juraha

Z ogromnym smutkiem informujemy, iż jeden z naszych redaktorów - Marcin Juraha - odszedł do Pana. Zmarł we Francji oczekując na skomplikowaną operację. Wspólnie z rodziną prosimy o modlitwę w jego intencji.