Zmarł Marcin Juraha

Napisane w dniu 2017-01-20 17:24:59 przez jcuryllo.

Z ogromnym smutkiem informujemy, iż jeden z naszych redaktorów - Marcin Juraha - odszedł do Pana. Zmarł we Francji oczekując na skomplikowaną operację. Wspólnie z rodziną prosimy o modlitwę w jego intencji.

Redakcja zamówi Mszę za Zmarłego jako formę podziękowania za współpracę oraz prośbę o zbawienie jego duszy. Msza święta zostanie odprawiona 20 VIII o godz. 18.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Kwieciszewie.

"Huic ergo parce, Deus.
Pie Iesu Domine,
Dona eis requiem.
Amen."

Marcin Juraha wspierał przez ponad rok serwis MusicamSacram.pl dobierając propozycje śpiewów na każdy dzień oraz dzieląc się swoimi cennymi uwagami. Wielką miłością otaczał antyfony mszalne w języku łacińskim sugerując ich wykonanie na każdą niedzielę lub święto. Czując postępującą słabość przygotował propozycje z dużym wyprzedzeniem, wypełniając do końca podjęty przez siebie obowiązek. Był współautorem publikacji "Propozycje śpiewów - Adwent", a ponadto zamierzał wziąć udział w przygotowaniu podobnych publikacji na inne okresy liturgiczne. Udzielał się również w innych muzycznych inicjatywach w Internecie.

Wcześniejsze Nowości

Klebark Wielki: warsztaty chorału gregoriańskiego

Sanktuarium Krzyża Świętego zaprasza na warsztaty chorału gregoriańskiego, które odbędą się w dniach 19-21 września 2014 r. w Klebarku Wielkim k. Olsztyna (archidiecezja warmińska). Warsztaty rozpoczną się w piątek, 19 września po południu i zakończą się…

Koncerty organowe w Bobolicach - kościół Wniebowzięcia NMP

W dniach 26 lipca oraz 2 sierpnia o godzinie 18.00 w Bobolicach w kościele Wniebowzięcia NMP odbędą się koncert organowe, serdecznie zapraszamy.

Koncerty organowe w Szczecinku - kościół NMP

W dniach 26.07 oraz 3.08 o godzinie 19.00 w Szczecinku w kościele NMP odbędą się koncert organowe, serdecznie zapraszamy.