Kolejne usprawnienia na stronie

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:00 przez jcuryllo.

Serwis przechodzi obecnie kolejne zmiany mające na celu polepszenie jego funkcjonowania. Poszerza również swoje horyzonty.

W ostatnim tygodniu serwis MusicamSacram przeszedł kilka znaczących zmian. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • przejście tylko na friendly URLs (obecnie w zakresie artykułów, instrumentów oraz nowości muzycznych)
  • stworzenie nowego systemu ułatwiającego wpisywanie propozycji pieśni dla moderatorów (jQuery oraz AJAX)
  • stopniową zamianę systemu komentarzy z Facebook'owego API na własny (wprowadzony dzisiaj w podglądzie instrumentów)
  • otwarcie się na inne serwisy społecznościowe (rozpoczynamy "nadawać" na Twitterze, Google+ i YouTubie)

Zdaję sobie sprawę, że obecnie wprowadzane nowości nie są dopracowane w 100 procentach. Jestem jednak zdania, że mimo to ułatwią one komunikację użytkowników z serwisem oraz poprawią występujace błędy. Bardzo ważnym plusem ww. zmian jest możliwość ich udoskonalania i zmieniania w zależności od potrzeb. Niestety API oferowane przez wielkie koncerny informatyczne nie zawsze na to pozwala, co na przykład można było zaobserwować w ostatnim czasie korzystając z komentarzy oferowanych przez serwis Facebook.

Już niebawem kolejne drobne ulepszenia - a takie cieszą najbardziej :)

P.S. Kilkakrotnie padło pytanie dlaczego w obecnej wersji na stronie głównej widzimy, że nasz serwis ma tylko 160 polubień na Facebooku. Otóż trzeba rozgraniczyć dwie sprawy - stronę MusicamSacram.pl oraz stronę prowadzoną na Facebooku. Strona MusicamSacram.pl ma obecnie 160 polubień, a jej odpowiednik na Facebooku prawie 900. Mam nadzieję, że niedługo powyższe liczby się wyrównają :)

Wcześniejsze Nowości

KONCERTY ORGANOWO-KAMERALNE W PARAFII PW. ŚWIĘTEGO FLORIANA W ŻYWCU - Koncert IV - 24 sierpnia. godzina 16.30

Rzymskokatolicka Parafia Świętego Floriana w Żywcu zaprasza na kolejny już w tym roku koncert organowo-kameralny. Zagrają Tomasz Padoł (organy) oraz Kornelia Dorighi (flet).

Zmarł Marcin Juraha

Z ogromnym smutkiem informujemy, iż jeden z naszych redaktorów - Marcin Juraha - odszedł do Pana. Zmarł we Francji oczekując na skomplikowaną operację. Wspólnie z rodziną prosimy o modlitwę w jego intencji.

Klebark Wielki: warsztaty chorału gregoriańskiego

Sanktuarium Krzyża Świętego zaprasza na warsztaty chorału gregoriańskiego, które odbędą się w dniach 19-21 września 2014 r. w Klebarku Wielkim k. Olsztyna (archidiecezja warmińska). Warsztaty rozpoczną się w piątek, 19 września po południu i zakończą się…