Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „Jezu, śliczny kwiecie” - Łódź

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:57 przez Tymoteusz.

W dniach od 18 do 20 grudnia w klasztorze Ojców Dominikanów w Łodzi rozpoczną się Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „Jezu, śliczny kwiecie”

Miejsce: Łódź , Klasztor Ojców Dominikanów ,ul. Zielona 13
Data rozpoczęcia: 2015-12-18
Data zakończenia: 2015-12-20

Drodzy Państwo,
mamy zaszczyt zaprosić Was na Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „Jezu, śliczny kwiecie”. Odbędą się one w dniach 18-20 grudnia 2015r. w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi przy ulicy Zielonej 13.
Nasz projekt skierowany jest do osób zainteresowanych muzyką sakralną, śpiewających i modlących się za pomocą dźwięków, bez względu na wiek, zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów, osób świeckich i duchownych. Czas warsztatów będzie okazją nie tylko do kształcenia muzycznego, ale również pogłębiania relacji z Bogiem, umocnienia duchowego.
„Jezu śliczny kwiecie” to tytuł naszych warsztatów, a zarazem zaproszenie do poznania tradycyjnych polskich kolęd oraz głębsze wejście w tajemnicę Bożych Narodzin, poprzez Akatyst ku czci Bogurodzicy, którego się nauczymy i zaśpiewamy na nabożeństwie w wigilię ostatniej niedzieli adwentu. W ramach WML odbędzie się również konferencja, którą wygłosi o. Marek Rojszyk OP – kantor łódzkiego konwentu Dominikanów.
Prowadzący warsztaty:
PAWEŁ BĘBENEK
Polski śpiewak, kompozytor, dyrygent, związany ze środowiskiem muzycznym przy krakowskim klasztorze Ojców Dominikanów. Zajmuje się muzyczną tradycją kościoła, jest autorem wielu kompozycji i aranżacji dawnych pieśni kościelnych. Sam mówi, że jego muzyka jest efektem poszukiwania Boga Stwórcy i zachwytu nad Jego Pięknem. Nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła wydał dwie płyty autorskie: „Dzięki Ci Panie. Msza o Miłosierdziu” oraz „Boże mój szukam Ciebie”. Nakładem Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego w 2009 r. została wydana płyta z kolędami pt. „Gdy się rodzi Zbawca świata”. Jego zaangażowanie w środowisko muzyczne przy krakowskim klasztorze oo. Dominikanów zaowocowało wieloma wspólnymi celebracjami liturgii, a także powstaniem musicalu „Zazdrosna Miłość”. Od kilku lat poświęca się prowadzeniu warsztatów muzyki liturgicznej w kraju i za granicą.
JAKUB TOMALAK
Absolwent Wydziału Pedagogiczo–Artystycznego w Kaliszu, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent chóru Musica Nova Calisiensis (płyta „Nova Pieśń” 2008 r.). Od roku 2006 zatrudniony na Wydziale Pedagogiczno–Artystycznym w Kaliszu, gdzie m.in. prowadzi chór tegoż wydziału. Od roku 2011 prowadzi Chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu. Autor wielu pieśni i opracowań chóralnych oraz form wokalno–instrumentalnych. Od roku 2006 regularnie prowadzi warsztaty chóralne na terenie całej Polski. Jest animatorem i organizatorem cyklicznych wydarzeń artystycznych (m.in. Festiwal ABBA PATER, koncert „Pieśni o Polsce”). W jego działalności ważne miejsce zajmuje także muzyka estradowa (autorska płyta „12 oddechów” z 2012 r.).
 
Formularz zgłoszeniowy oraz więcej szczegółowych informacji znajduje się na naszej stronie internetowej:  www.lodz.dominikanie.pl/kontakt/warsztaty
Możecie nas znaleźć również na Facebooku.
Zgłoszenia przyjmujemy do 13.12.2015r.

Czekamy na Was z radością!
Organizatorzy WML

 

9ba68323eaabca64baf4d63da9286386.jpg

Wcześniejsze Nowości

|| Bałtycki Konkurs Chórów "Pomerania Cantat"

W dniach 28-29 maja 2016 roku w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbędzie się || Bałtycki Konkurs Chórów "Pomerania Cantat"

Koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia Chóru Kameralnego

Dnia 23 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy odbędzie się koncert z okazji Jubileuszu 30-lecia Chóru Kameralnego

KAŻDE STWORZENIE ŚPIEWAJ - koncert z okazji jubileuszu 24-lecia działalności Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.

Dnia 29 listopada o godzinie 19.00 w kościele św. Ducha w Warszawie odbędzie się koncert pod tytułem KAŻDE STWORZENIE ŚPIEWAJ - koncert z okazji jubileuszu 24-lecia działalności Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w…