"uwięziony ptak nie śpiewa"

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:46 przez jcuryllo.

Dnia 21 listopada o godzinie 16.30 w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych odbędzie się koncert chórów

 

Niemieckie Requiem Johanessa Brahmsa, niemieckiego kompozytora okresu romantyzmu wybrzmi w niedzielę , 8 listopada 2015 o godz.20:00 w warszawskim Kościele Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5, o godz.20:00.

"Ein Deutsches Requiem"  jest jednym z najbardziej niezwykłych utworów religijnej muzyki żałobnej. Pierwsze wykonanie dzieła nastąpiło 18 lutego 1869 r. w Lipsku. Praca nad nim pochłonęła ponad 10 lat (od 1857 do 1868 r.) i chociaż Brahms nigdy nie stworzył opery, to Requiem jest jego najbardziej teatralnym symfonicznym utworem.

Koncert w wykonaniu połączonych chórów – KFUM Sonorus ze Szwecji, Moss Korforening z Norwegii, Uusimaa Chorus z Finlandii oraz Chóru Akademickiego SGGW z Warszawy; solistów: Łucja Szablewska – sopran, Łukasz Hajduczenia – barytonorazorkiestry: Sinfonia Nova z Warszawy przygotowanej przez Pana Łukasza Wojakowskiego.
Dyryguje: PAN ZBIGNIEW SZABLEWSKI

Organizatorzy: Federacja Caecilianum – Warszawa, biuro TM Resor – Sztokholm.
Patroni honorowi: Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz Waltz, Burmistrz Dzielnicy Warszawa  Śródmieście – Mateusz Mroz.
WSTĘP BEZPŁATNY.

foto.php?rodzaj=news&nid=5961

Źródło: "uwięziony ptak nie śpiewa"

Wcześniejsze Nowości

Festiwal "Wiosna Gospel"

W dniach od 10 do 13 marca 2016 roku w Zatoce Sztuki w Lublinie odbędzie się Festiwal Gospel pt. "Wiosna Gospel"

Koncert chórów "uwięziony ptak nie śpiewa"

Dnia 21 listopada o godzinie 16.30 w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie odbędzie się koncert chórów pt. "uwięziony ptak nie śpiewa..."

Koncert finałowy festiwalu "KoChAM"

Dnia 18 listopada o godzinie 18.00 w Śląskiej Filharmonii w Katowicach odbędzie się Koncert finałowy festiwalu "KoChAM".