Festiwal "Wiosna Gospel"

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:45 przez jcuryllo.

W dniach od 10 do 13 marca 2016 roku w Zatoce Sztuki w Lublinie odbędzie się Festiwal Gospel pt. "Wiosna Gospel"

 

Póki mego życia, chcę śpiewać Panu
i grać mojemu Bogu, póki mi życia starczy.
Niech miła Mu będzie pieśń moja,
Będę radował się w Panu.

Psalm 104:33-34

Wiosna to czas odrodzenia, przebudzenia, odnowy.
Gospel to Dobra Nowina.
Wiosna Gospel to czas przebudzenia na Dobrą Nowinę!

Po kolejny chcemy Was zaprosić do uczestnictwa w projekcie, który łączy w sobie poznanie coraz bardziej popularnej w Polsce muzyki gospel ze znaczeniem treści jakie ona niesie – Gospel czyli Dobrą Nowiną. Dzięki profesjonalnemu podejściu instruktorów uczestnicy warsztatów dowiadują się dużo o samym stylu muzyki gospel, a swoją wiedzę wprowadzają w praktykę by po wielogodzinnych ćwiczeniach z radością, energią i entuzjazmem wystąpić wspólnie tworząc kilkusetosobowy chór gospel. Jednak sama muzyka nie wystarczy, żeby pojąć czym jest Gospel. Muzyka gospel to muzyka dedykowana Bogu, o Bogu i dla Boga. Ale też dedykowana Tobie! Słowa pieśni niosą ze sobą nadzieję, a wiele osób odnawia i umacnia swoją wiarę. Wiele osób zaczyna wierzyć.
Wiosna Gospel to czas rozwoju. To czas odnalezienia swojej drogi.

Festiwal Wiosna Gospel to kontynuacja i rozbudowanie Warsztatów Gospel w Lublinie, które są organizowane rokrocznie od ponad 10 lat.foto.php?rodzaj=festiwal&fwid=489

Źródło: Wiosna Gospel

Wcześniejsze Nowości

Koncert chórów "uwięziony ptak nie śpiewa"

Dnia 21 listopada o godzinie 16.30 w kościele Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Warszawie odbędzie się koncert chórów pt. "uwięziony ptak nie śpiewa..."

Koncert finałowy festiwalu "KoChAM"

Dnia 18 listopada o godzinie 18.00 w Śląskiej Filharmonii w Katowicach odbędzie się Koncert finałowy festiwalu "KoChAM".

II Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku w ramach Festiwalu "KoChAM"

Dnia 17 listopada o godzinie 19.00 w Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się II Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku-Inauguracja Festiwalu"KoChAM"