Koncert finałowy festiwalu "KoChAM"

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:44 przez jcuryllo.

Dnia 18 listopada o godzinie 18.00 w Śląskiej Filharmonii w Katowicach odbędzie się Koncert finałowy festiwalu "KoChAM".

 

Niemieckie Requiem Johanessa Brahmsa, niemieckiego kompozytora okresu romantyzmu wybrzmi w niedzielę , 8 listopada 2015 o godz.20:00 w warszawskim Kościele Wszystkich Świętych, Plac Grzybowski 3/5, o godz.20:00.

"Ein Deutsches Requiem"  jest jednym z najbardziej niezwykłych utworów religijnej muzyki żałobnej. Pierwsze wykonanie dzieła nastąpiło 18 lutego 1869 r. w Lipsku. Praca nad nim pochłonęła ponad 10 lat (od 1857 do 1868 r.) i chociaż Brahms nigdy nie stworzył opery, to Requiem jest jego najbardziej teatralnym symfonicznym utworem.

Koncert w wykonaniu połączonych chórów – KFUM Sonorus ze Szwecji, Moss Korforening z Norwegii, Uusimaa Chorus z Finlandii oraz Chóru Akademickiego SGGW z Warszawy; solistów: Łucja Szablewska – sopran, Łukasz Hajduczenia – barytonorazorkiestry: Sinfonia Nova z Warszawy przygotowanej przez Pana Łukasza Wojakowskiego.
Dyryguje: PAN ZBIGNIEW SZABLEWSKI

Organizatorzy: Federacja Caecilianum – Warszawa, biuro TM Resor – Sztokholm.
Patroni honorowi: Prezydent m.st. Warszawy – Hanna Gronkiewicz Waltz, Burmistrz Dzielnicy Warszawa  Śródmieście – Mateusz Mroz.
WSTĘP BEZPŁATNY.

 

Źródło: Koncert finałowy festiwalu "KoChAM"

Wcześniejsze Nowości

II Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku w ramach Festiwalu "KoChAM"

Dnia 17 listopada o godzinie 19.00 w Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się II Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku-Inauguracja Festiwalu"KoChAM"

Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku-Inauguracja Festiwalu"KoChAM"

Dnia 16 listopada o godzinie 19.00 w Akademii Muzyczne w Katowicach odbędzie się Koncert muzyki chóralnej XX i XXI wieku-Inauguracja Festiwalu"KoChAM"

I Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych

W dniach od 16 do 18 listopada w Akademii Muzycznej w Katowicach odbywać się bezie I Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych