III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Chóralnej "Surrexit Vere"

Napisane w dniu 2024-01-15 01:01:46 przez jcuryllo.

Miejsce: Włocławek
Data rozpoczęcia: 2024-04-19
  1. III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Chóralnej Surrexit Vere ma na celu propagowanie organowej i chóralnej muzyki sakralnej, a w szczególności muzyki liturgicznego okresu wielkanocnego, improwizacji organowej, gry liturgicznej oraz podnoszenie poziomu artystycznego muzyków i zespołów chóralnych.
  2. W ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Chóralnej Surrexit Vere odbędą się Konkurs Organowego Akompaniamentu Liturgicznego, Konkurs Muzyki Chóralnej oraz towarzyszące koncerty.
  3. Organizatorem III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Chóralnej Surrexit Vere są Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Wydział Dyrygentury, Jazzu, Muzyki Kościelnej i Edukacji Muzycznej, Katedra Muzyki Kościelnej, Kuria Diecezjalna we Włocławku, Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika we Włocławku, Miasto Włocławek oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Związku Chórów i Orkiestr w Bydgoszczy.
  4. Konkurs Muzyki Chóralnej w ramach III Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej
i Chóralnej Surrexit Vere odbędzie się we Włocławku 20 kwietnia 2024 roku.
  1. Miejscem przesłuchań chórów będzie Kościół pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika
we Włocławku.

Źródło: III Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Chóralnej "Surrexit Vere"

Wcześniejsze Nowości

Igrzyska Chóralne Warszawy i Mazowsza

Zapraszamy na wydarzenie, jakiego jeszcze nie było! Tegoroczna I edycja konkursu jest adresowana do chórów amatorskich z Warszawy i województwa Mazowieckiego. Zakwalifikowane zespoły wystartują w wybranej kategorii:
- Chóry kameralne
- Chóry…

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie 2024 r.

Serdecznie zapraszamy chóry z Polski i Europy na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie! W 2024 roku odbędzie się już jedenasta edycja tego prestiżowego wydarzenia o randze konkursu międzynarodowego. Festiwal na stałe zapisał się…

IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek Kalwaria Pacławska 2024

Zapraszamy do udziału w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej! Z przyjemnością informujemy, że w dniach 27-28 stycznia 2024 r., już po raz dziewiąty, odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii…