30. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Napisane w dniu 2023-11-02 13:00:06 przez jcuryllo.

Miejsce: Będzin (finał Festiwalu) , Będzin-Arena
Data rozpoczęcia: 2023-12-01
Na stronie www.mfkip.pl mogą już rejestrować się chóry, zespoły, soliści i duety chcące wziąć udział w jubileuszowej, 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 27 listopada. Tegoroczne kolędowe święto odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
Grudniowe eliminacje odbędą się w 31 miastach na terenie całej Polski (w Będzinie, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Dębnie, Dobrodzieniu, Gnieźnie, Goleniowie, Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Kołobrzegu, Krakowie, Krasnobrodzie, Lublinie, Łazach, Łodzi, Mikołowie, Nowej Soli, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Sanoku, Tarnowskich Górach, Tuchowie, Warszawie i Wrocławiu), a także na Litwie, Ukrainie, Białorusi i - po raz pierwszy - we Włoszech (w Rzymie).
- Każdy z solistów i duetów śpiewa dwie kolędy, zaś zespoły i chóry trzy. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (absolwentów szkół muzycznych maksymalnie I stopnia), a w interpretacjach jesteśmy otwarci zarówno na tradycyjny śpiew sakralny, jak i nowoczesne akcenty muzyczne. Byleby czuć było w tym świąteczną radość z tego, że do swoich stworzeń przychodzi prawdziwy Bóg - mówi dyrektor Festiwalu, ks. Piotr Pilśniak i zaznacza, że udział w Festiwalu jest całkowicie bezpłatny.
Przy okazji jubileuszu strona Festiwalu www.mfkip.pl została gruntownie przebudowana i odświeżona, by godnie reprezentować wydarzenie odbywające się z tak wielkim rozmachem. Zapraszamy także na media społecznościowe Festiwalu, szczególnie nowe konto w serwisie Instagram.
Wielki finał jubileuszowej edycji odbędzie się w dniach 7-14 stycznia 2024 r. W niedzielę, 7 stycznia o godz. 17.00 w kościele Świętej Trójcy, gdzie zaczęła się historia Festiwalu, odprawiona zostanie połączona z koncertem dziękczynna Msza św. połączona z koncertem. Dwa dni później, we wtorek 9 stycznia organizatorzy zapraszają do Hali Widowiskowo-Sportowej Będzin Arena na Koncert Inauguracyjny w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca “MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego (wymagane będą bezpłatne wejściówki. Informacja o ich dystrybucji zostanie opublikowana na stronie Festiwalu).
Od 11 do 13 stycznia trwać będą całodzienne przesłuchania finałowe zwycięzców eliminacji. W niedzielę, 14 stycznia o godz. 16.00, zapraszamy na Koncert Galowy z ogłoszeniem zdobywcy nagrody Grand Prix oraz prawykonaniem zwycięskiego utworu III konkursu kompozytorskiego, który został ogłoszony w tym roku (zgłoszono 21 utworów). Przesłuchania i Koncert Galowy także odbędą się w Będzin Arenie, a dodatkowo ich transmisję będzie można oglądać na stronie Festiwalu.
Udział oraz wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest bezpłatny.

Źródło: 30. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Wcześniejsze Nowości

II Białostocki Przegląd Kolęd i Pastorałek w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie

II Edycja "Białostockiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w ramach Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie". Festiwal skierowany jest do amatorów - solistów (wokalistów i instrumentalistów), duetów, zespołów…

20. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2024

Drodzy chórzyści i dyrygenci, TA EDYCJA BĘDZIE WYJĄTKOWA Z WIELU POWODÓW! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w 20. jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Mundus Cantat Sopot 2024, która odbędzie się w dniach…

6. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT

Szósta edycja Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT 2023 odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Sopocie. Festiwal jest konkursem w czasie którego zespoły w nim uczestniczące staną w szranki i będą walczyć w kilku…