6. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT

Napisane w dniu 2023-10-28 01:01:45 przez jcuryllo.

Miejsce: Sopot , Kościół pw. NMP Wniebowziętej Gwiazda Morza
Data rozpoczęcia: 2023-12-16

Szósta edycja Festiwalu Chóralnego Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT 2023 odbędzie się w dniach 16-17 grudnia w Sopocie. Festiwal jest konkursem w czasie którego zespoły w nim uczestniczące staną w szranki i będą walczyć w kilku kategoriach wiekowych w kościele „Gwiazda Morza”. Chóry będą kolędować w wielu językach świata w różnych miejscach w Sopocie – Centrum Sopot, Kościele „Gwiazda Morza”, Urzędzie Miasta Sopot oraz w Kościele Chrystusowym mieszczącym się przy ul. Obrońców Westerplatte.

W sobotę 16 grudnia w porannych godzinach rozpoczną się przesłuchania w Kościele „Gwiazda Morza”. Chóry będzie oceniać profesjonalne jury, w skład którego będą wchodzić: dr hab. Beata Wróblewska i dr hab. Michał Kozorys i prof. Marcin Tomczak, przewodniczący jury. Zaraz po przesłuchaniach w Centrum Sopot chóry festiwalowe zaprezentują się szerszej publiczności. Tego samego dnia (sobota) o godz.15:30 również w Kościele Gwiazda Morza odbędzie się Koncert Finałowy wraz z ogłoszeniem wyników. Dowiemy się wtedy, który spośród uczestniczących w konkursie chórów okazał się najlepszy. Jeden z uczestników festiwalu zaprezentuje się sopockim seniorom w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Sopotu o godz. 17.00 w sobotę.

Zwieńczeniem festiwalu będzie coroczny koncert poświęcony pamięci Michaela Ray Dawidowa, który będzie miał miejsce w Kościele Chrystusowym (ul. Obrońców Westerplatte 21, Sopot) w niedzielę 15 grudnia o godz. 17. W programie koncertu usłyszmy Chór Festiwalowy SANS MUNDUS CANTAT pod dyrekcją Beaty Wróblewskiej oraz Gdański Chór Lekarzy pod dyrekcją Michała Kozorysa. W trakcie koncertu będą zbierane pluszaki, słodycze oraz środki opatrunkowe dla dzieci ze szpitala w Kijowie na Ukrainie.

Wstęp na wszystkie festiwalowe koncerty wolny.

 Źródło: 6. Międzynarodowy Festiwal Chóralny Muzyki Adwentowej i Świątecznej MUNDUS CANTAT SOPOT

Wcześniejsze Nowości

XIX Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2024

Szanowni Państwo.

Zapraszamy do wzięcia udziału w XIX Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek - Chełmno 2024, który odbędzie się 20 stycznia 2024 r. w Chełmnie.

W konkursie mogą wziąć udział amatorskie chóry i zespoły z całej…

V Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów

V Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów przeznaczony jest dla chórów amatorskich jednorodnych i mieszanych oraz chórów i zespołów kameralnych szkół różnego szczebla, z wyłączeniem chórów szkół i uczelni…

CHORUS INSIDE WARSAW INTERNATIONAL FESTIVAL

Od grudnia 2022 roku ZG PZCHiO oraz Chorus INSIDE International Choral Federation współpracuje w ramach wymiany artystycznej chórów oraz organizacji festiwali w Europie i na  Świecie.
W dniach od 15 do 18 grudnia 2023 odbędzie się w Warszawie…