40. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

Napisane w dniu 2021-09-14 14:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Bydgoszcz , Pałac Młodzieży w Bydgoszczy
Data rozpoczęcia: 2021-11-12
Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży jest największym konkursem chóralnym promującym chóry dziecięce i młodzieżowe w Polsce. Zadanie realizowane jest przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”. Rokrocznie patronat nad zadaniem obejmuje Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W 2021 roku zorganizowana zostanie jego 40 edycja.
W konkursie przyznawane są Złote, Srebrne i Brązowe Kamertony. Chóry, które zaistnieją w sposób szczególny, wyróżniane są
nagrodami specjalnymi: Grand Prix – fundowanym przez Ministra Edukacji oraz nagrodami Ministra Kultury.

W tym roku nasze przedsięwzięcie, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, będzie realizowane w formie mieszanej. Część konkursowa odbywać się będzie online, natomiast koncert galowy – stacjonarnie na scenie Pałacu Młodzieży. Podczas widowiska dodatkowo na ekranie prezentować będziemy filmy z konkursowymi prezentacjami chórów. Na widownię chcielibyśmy natomiast zaprosić dyrygentów chórów uczestniczących w przedsięwzięciu, wraz z dwuosobową reprezentacją dzieci. Wydarzenie będzie transmitowane online przez platformę streamingową na You Tube. 
 
Podczas Konkursu zorganizowane zostaną również bezpłatne zajęcia warsztatowe dla dyrygentów z całej Polski. Ich celem będzie doskonalenie poziomu wykonawczego chórów oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych i artystycznych poprzez kontakt z wybitnymi osobowościami muzycznymi, dyskusję i wymianę doświadczeń.

Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszcz.

Źródło: 40. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

Wcześniejsze Nowości

XVI Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem"

Międzynarodowy Festiwal Chórów „GaudeCantem” odbędzie się w roku 2021 już po raz szesnasty. Historia imprezy jest jednak dłuższa - sięga roku 1996. Wtedy właśnie „Gaude Cantem” został zorganizowany po raz pierwszy w Oświęcimiu, jako najważniejszy w roku…

Wrocław Miastem Muzyki - Ogólnopolskie Forum Chóralistyki

Szanowni Państwo,
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Forum Chóralistyki „Wrocław Miastem Muzyki”, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury „Kulturalny Koneser”.
Całe wydarzenie odbywa się w…

LEGNICA CANTAT 51

Ogłaszamy wszem i wobec, że przedłużamy nabór chórów do konkursu w ramach 51 edycji Legnica Cantat. Zainteresowani zgłaszać się mogą do 4 października 2021.   Z uwagi na przeniesienie wydarzenia z roku 2020 na rok 2021, wszystkie zespoły już…