Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie

Napisane w dniu 2021-02-07 13:50:11 przez jcuryllo.

Miejsce: Szczecin , Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego
Data rozpoczęcia: 2021-03-26
Artysta: Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

FUNDACJA MORZE KULTURY
Iwona Wiśniewska-Salamon

fundacja@morzekultury.pl

Szanowni Państwo,

w związku z przeprowadzonymi zmianami w organizacji Festiwalu w roku 2020, wynikającymi z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego, wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom informujemy, że od 2021r Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej został przekształcony na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie.

 

Od zarania wieków muzyka towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie i modlitwie. Z wiekiem zmieniała się jej rola, ale obecność w kościele jest stała i związana z rokiem liturgicznym. Już od V wieku tematyka Wielkiego Postu inspirowała kompozytorów do tworzenia dzieł związanych z cierpieniem Chrystusa. Jego męka i śmierć są inspiracją także dla współczesnych artystów, którzy w zagonionym świecie prowokują swą twórczością do zastanowienia się nad sensem ludzkiej egzystencji i dotykają takich problemów jak śmierć i cierpienie czy samotność i miłość. Utwory o tematyce pasyjnej często pojawiają się w repertuarach chórów oraz w programach koncertów.

Mamy nadzieję, że udział w naszym festiwalu dostarczy Państwu wzruszeń, pozwoli na „zatrzymanie się w czasie”, pogłębienie wiary i ufności w Boga oraz drugiego człowieka.

„Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, Kościół potrzebuje sztuki”
Jan Paweł II List do artystówŹródło: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralno-Pasyjnej w Szczecinie

Wcześniejsze Nowości

XIV Pomorski Festiwal Pieśni Wielkopostnej - Szemud 2021

Szanowni Państwo
mamy wielką przyjemność  zaprosić  chóry i zespoły chóralne z całego kraju na organizowaną, 14. edycję ogólnopolskiego Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej – Szemud 2021, który odbędzie się 20 marca 2021 r.
Pierwsza…

Śródmiejskie kolędowanie

Śródmiejskie kolędowanie
28 grudnia 2019 r. (sobota), godz. 1800
Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętej Trójcy
Pl. St. Małachowskiego 1 w Warszawie
WSTĘP WOLNY
  
Benjamin Britten – „A Ceremony of Carols” 
Kolędy…

III WIELKOPOLSKI FESTIWAL PIEŚNI RELIGIJNEJ "OFIARUJĘ TOBIE" MORZEWO 2020

Zapraszzamy do udziału chóry z całej Polski do udziału w III WIelkopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Ofiaruję Tobie" MORZEWO 2020. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz pokazania pracy chóru. Jest to 3 edycja festiwalu. Karta…