II Noc Chórów w Rudzie Śląskiej

Napisane w dniu 2019-03-18 10:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Ruda Śląska
Data rozpoczęcia: 2019-05-25

Ideą Nocy Chórów jest przedstawienie muzyki chóralnej szerokiej widowni. To czas, gdy artyści wychodzą do publiczności, tworząc okazję do wspólnego muzykowania, a przede wszystkim zbudowania poczucia wspólnoty. W sześciu różnych miejscach skupionych wokół najbardziej historycznej części Rudy Śląskiej – Nowego Bytomia, dziesięć różnych zespołów chóralnych zaprezentuje się w sześciu kategoriach: w muzyce dawnej, klasycznej, współczesnej, dziecięcej, folklorze i w jazz-pop.

Nastrój wieczoru, a potem nocy, sznury spacerowiczów przemierzających centrum Nowego Bytomia, czasem pełne wesołości, czasem skupione w ciszy, tworzyć będą swoistą atmosferę tego święta muzyki chóralnej, dającego szansę tym, którzy na co dzień rzadko śpiewają i śpiewu słuchają.

Ideą wydarzenia nie jest rywalizacja czy formuła konkursu, ale przede wszystkim poczucie wspólnoty, radość ze wspólnego muzykowania i dzielenia się pasją z szeroką publicznością.

Noc Chórów to wyjątkowa okazja, by wspólnie pielęgnować bogate tradycje śpiewu na ŚląskuŹródło: II Noc Chórów w Rudzie Śląskiej

Wcześniejsze Nowości

IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS CHÓRALNY "Cantu Gaudeamus"


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału
w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym „Cantu Gaudeamus”
którego IV edycja odbędzie się
w dniach 19 – 20 października 2019 roku
w pięknej Auli Magna barokowego Pałacu Branickich w…

Pasja według św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha

Rektor Politechniki Warszawskiej wraz z Samorządem Studentów zapraszają na CIX koncert z cyklu Wielka Muzyka w Małej Auli.

Jan Sebastian Bach
Pasja według św. Mateusza

Wykonawcy:
Justyna Stępień – sopran
Joanna…

Koncert muzyki barokowej. Śpiewaj przez cały rok!

W programie koncertu utwory Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (1665-1734), Johanna Sebastiana Bacha (1685-1750) oraz pierwsze współczesne wykonanie nowo odkrytych nieszporów Szymona Ferdynanda Lechleitnera (I poł. XVIII w.) . Po koncercie zbieramy datki…