XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu Musica Sacra 6-7 maja 2015

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:10 przez Tymoteusz.

Temat konferencji: „Tradycja i współczesność w muzyce sakralnej”. Sala Kameralna (aula) w budynku czerwonym Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jednym z istotnych aspektów refleksji naukowej nad muzyką sakralną jest analiza ciągłości historycznej zawartych w niej inspiracji twórczych. Obecność tradycji muzycznych we współczesności szczególnie wyraźnie odzwierciedla fenomen muzyki kościelnej, która łączy dziedzictwo kulturowe minionych wieków z dzisiejszą wrażliwością artystyczną. Temu zagadnieniu poświęcona będzie XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Musica sacra”. Zapraszamy do przedstawienia swoich refleksji oraz doświadczeń dotyczących tradycji i współczesności w muzyce sakralnej.

Wcześniejsze Nowości

Życzenia wielkanocne 2015

W imieniu całej Redakcji serwisu MusicamSacram.pl chciałbym Państwu złożyć życzenia Wesołych Świąt Wielkanocnych - aby mimo naszego trudu włożonego w przygotowanie uroczystości, a może właśnie przez ten trud - mogliśmy je przeżyć w błogosławiony sposób: w…

Warsztaty liturgiczne w Poznaniu

Warsztaty "Chór w kościele" - dla dyrygentów, organistów, księży, osób zakonnych, animatorów muzycznych, studentów kierunków muzycznych (dyrygentura, edukacja muzyczna, muzyka kościelna).

VI Ogólnopolska pielgrzymka organistów i muzyków kościelnych na Jasną Górę

Zapraszamy wszystkich organistów i muzyków kościelnych na pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się 28 marca o godzinie 9.00.