Ochocka Akadamia Muzyczna III

Napisane w dniu 2017-01-20 17:29:09 przez pawk100.

Miejsce: Warsaw , Ośrodek Kultury Ochota
Data rozpoczęcia: 2016-11-19
Artysta: Warszawski Chór "Camerata Varsovia" przy Wydziale Zarządzania Politechniki Warszawskiej

Już w najbliższą sobotę ostatnia odsłona naszej Ochockiej Akademii Muzycznej – 3 koncertów, które wygrały konkurs dotacyjny na Ochocie.

Pierwszy koncert był podróżą przez epoki – słuchaliśmy jak zmieniały się tendencje w muzyce w kolejnych stuleciach. Słuchacze mieli okazję poznać wielkie nazwiska i ważne kompozycje, czasem kamienie milowe muzycznego rozwoju. Za drugim razem skoncentrowaliśmy się na tym jak muzyka współpracuje ze słowami – jak się nimi inspiruje i oddaje ich charakter, ale też jak przenosi je na zupełnie inny poziom odbioru. Teraz, za trzecim razem skupimy się na transcendentnym wymiarze muzyki, a więc na muzyce religijnej, która oprócz walorów czysto artystycznych niesie coś więcej. Ale nie będzie to Bogurodzica! Przygotujcie się na zupełnie współczesne kompozycje, pisane m.in. przez najmłodsze pokolenie kompozytorów i kompozytorek z Polski i Norwegii. Będą także utwory z Węgier, Francji, Bułgarii i Australii – mamy nadzieję, że Was zachwycą :)

Spotkamy się jak zwykle w Pawilonie pod Okiem (ul Grójecka 79) Ośrodka Kultury Ochoty o godz. 18.00.

Wstęp jest wolny.
Tradycyjnie koncert zakończony zostanie krótkim konkursem, a w czasie gdy publiczność uczyć się będzie prostego kanonu, szybko podliczymy punkty i wyłonimy 10 zwycięzców całego cyklu! Otrzymają oni płyty kolędowe chóru Camerata Varsovia oraz CD-niespodzianki :)Źródło: Ochocka Akadamia Muzyczna III

Wcześniejsze Nowości

Koncert na zakończenie Festiwalu św. Cecylii

Już 20 listopada w kościele św. Józefa usłyszymy koncert w wykonaniu Katowickiego Chóru Gospel Sound, działającego przy parafii św. Szczepana w Katowicach Bogucicach.

Ten niezwykły zespół tworzy grupa osób, które połączyła wspólna pasja…

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Do 26 listopada trwają zapisy do XXIII edycji największego kolędowego przeglądu w Polsce – Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Przesłuchania eliminacyjne odbędą się od 3 do 18 grudnia w 34 miastach w Polsce, a także na…

Requiem Op. 89 A. DVORAKA w ramach XII MWM "Musica Pro Europa"

Zapraszamy na XII Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne "Musica Pro Europa"!


Już 19 i 20 Listopada 2016, wraz ze znamienitymi gośćmi, zaprezentujemy dwa wspaniałe dzieła muzyczne:

Requiem d-moll…