Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Napisane w dniu 2017-01-20 17:29:09 przez pawk100.

Data rozpoczęcia: 2016-12-03

Do 26 listopada trwają zapisy do XXIII edycji największego kolędowego przeglądu w Polsce – Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika. Przesłuchania eliminacyjne odbędą się od 3 do 18 grudnia w 34 miastach w Polsce, a także na Ukrainie i Białorusi. Co roku wspólne kolędowanie łączy ponad 1500 solistów i grup.
"Cieszymy się, że orędzie o Bożym Narodzeniu, wyśpiewane w Betlejem przez aniołów, znów popłynie na cały świat, dzięki cudownym kolędom i pastorałkom w wykonaniu naszych uczestników. Co roku zapewniają oni wszystkim słuchaczom wiele pięknych wrażeń, wzruszeń i uniesień, a sami mają szansę nie tylko promować swój talent, ale i przybliżać się do Słowa, które stało się ciałem" – mówi ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Festiwalu.
Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Do eliminacji zaproszeni są wszyscy, którzy ukończyli 6 lat i chcą podzielić się własną interpretacją kolęd i pastorałek. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów (w tym uczniów i absolwentów szkół muzycznych I stopnia). Można śpiewać solo i w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.
Zwycięzcy ze wszystkich rejonów eliminacji zostaną zaproszeni na przesłuchania finałowe do Będzina, które odbędą się w dniach 12-14 stycznia 2017 r. Festiwal zwieńczy 15 stycznia Koncert Galowy, który będzie można oglądać także na żywo w Internecie.
Eliminacje do Festiwalu w naszym kraju odbędą się w następujących miastach: Będzin, Bielsko-Biała, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Dębno, Dobrodzień, Gdańsk, Gniezno, Goleniów, Jarosław, Jaworzno, Katowice, Kielce, Kołobrzeg, Kraków, Krasnobród, Legnica, Lipsko, Lublin, Łambinowice, Łódź, Olsztyn, Ostrowiec Świętokrzyski, Piotrków Trybunalski, Racibórz, Radom, Rybnik, Sanok, Tarnowskie Góry, Tuchów, Wadowice, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra.
Szczegółowe informacje, możliwość zapisu i regulamin dostępne są na stronie www.mfkip.plŹródło: Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

Wcześniejsze Nowości

Requiem Op. 89 A. DVORAKA w ramach XII MWM "Musica Pro Europa"

Zapraszamy na XII Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne "Musica Pro Europa"!


Już 19 i 20 Listopada 2016, wraz ze znamienitymi gośćmi, zaprezentujemy dwa wspaniałe dzieła muzyczne:

Requiem d-moll…

Requiem d-moll KV626 W. A. MOZARTA w ramach XII MWM "Musica Pro Europa"

Zapraszamy na XII Międzynarodowe Warsztaty Muzyczne "Musica Pro Europa"! 
 

Już 19 i 20 Listopada 2016, wraz ze znamienitymi gośćmi, zaprezentujemy dwa wspaniałe dzieła muzyczne:
  Requiem d-moll KV626 W. A. Mozarta
Requiem…

Koncert Pieśni Patriotycznej

W dniu Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, serdecznie zapraszamy na Koncert Pieśni Patriotycznej organizowany przez Fundację Il Canto Magnificat oraz Stowarzyszenie Schola Cantorum Maximilianum, przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Warszawa-Wesoła.…