Konkurs organowy "PER ORGANO A QUATTRO MANI"

Napisane w dniu 2017-10-02 20:59:15 przez jcuryllo.

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, serdecznie zaprasza do udziału w nowym konkursie muzycznym pn. I MIĘDZYNARODOWY KONKURS DUETÓW ORGANOWYCH PER ORGANO A QUATTRO MANI, który odbędzie się w dniach 15-21 kwietnia 2018 r. w Nowym Sączu.

Miejsce: Nowy Sącz

Do udziału w konkursie zapraszamy organistów każdej narodowości, bez ograniczeń wiekowych. Należy wykazać się umiejętnością gry repertuaru konkursowego, potwierdzając swoje umiejętności dyplomem uczelni muzycznej lub rekomendacją pedagoga w muzyki organowej.

Zgłoszenia na konkurs należy dokonać poprzez rejestrację na stronie internetowej www.aquattromani.pl w nieprzekraczalnym terminie do 30 listopada 2017 r.

Nowy Sącz, to miasto, które od wielu lat promuje kulturę muzyczną w różnych dziedzinach. Od 2016 roku w mieście są dwa wspaniałe instrumenty organowe, które posiadają ogromne możliwości brzmieniowe, dlatego też chcemy promować muzykę organową i jej twórców, a w związku z tym zwrócić uwagę na unikatową formę gry na tym wszechstronnym instrumencie przez duety organowe.

Duety Organowe będą wiodły prym przez prawie tydzień w dwóch organowych lokalizacjach Nowego Sącza: Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ oraz Kościele Św. Kazimierza. Konkurs Duetów Organowych składa się z preselekcji na podstawie nagrań audio-video oraz trzech etapów przesłuchań konkursowych. Uczestników konkursu będzie oceniać międzynarodowe Jury pod przewodnictwem Ireneusza Wyrwy. Konkurs zakończy się 21 kwietnia 2018 r. w Sali im. Lucjana Lipińskiego w MCK SOKÓŁ uroczystym koncertem laureatów.

Wszelkie informacje o konkursie dostępne są na stronie: www.aquattromani.pl

163c402f5c14158c7201a0affab88c5f.jpg

Wcześniejsze Nowości

Festiwal organowy im. ks. Józefa Jasińskiego 2017

We wszystkie niedziele października o godz. 16:00 w kościele Świętego Krzyża w Poznaniu przy ul. Częstochowskiej 16 będą odbywać się koncerty organowe w ramach Festiwalu Organowego im. ks. Józefa Jasińskiego (znanego dotąd pod nazwą Górczyńskie Koncerty…

Jubileusz Grupy Wokalnej CAMERTON

Zapraszamy serdecznie. Będzie sie działo!!!!

Inauguracja i poświęcenie organów Grodkowskich