Festiwal organowy im. ks. Józefa Jasińskiego 2017

Napisane w dniu 2017-10-02 20:56:10 przez jcuryllo.

We wszystkie niedziele października o godz. 16:00 w kościele Świętego Krzyża w Poznaniu przy ul. Częstochowskiej 16 będą odbywać się koncerty organowe w ramach Festiwalu Organowego im. ks. Józefa Jasińskiego (znanego dotąd pod nazwą Górczyńskie Koncerty Organowe). Począwszy od tegorocznej edycji festiwal będzie miał charakter imprezy artystyczno-edukacyjnej – po każdym z koncertów będzie możliwość udziału w spotkaniu z wykonawcami – wysłuchaniu wykładu oraz wzięcia udziału w dyskusji.

Miejsce: Poznań , Kościół Świętego Krzyża ,ul. Częstochowska 16

Tematem spotkań będzie m. in. rola organów w kościele i kulturze, przybliżenie organowego krajobrazu innych krajów, rola muzyki polskiej w kształtowaniu kultury muzycznej Europy, przedstawienie organowego instrumentarium naszego miasta i całego kraju. Wśród zaproszonych gości znajdują się artyści nie tylko cieszący się opinią wirtuozów organów, ale będący jednocześnie niekwestionowanymi autorytetami w dziedzinie organologii, muzykologii i historii muzyki.

Projekt jest dofinansowywany z budżetu Miasta Poznania, patronat medialny nad imprezą objęły Radio Poznań i Radio Emaus.

Harmonogram koncertów:
1 października – Julian Gembalski
8 października – Michał Markuszewski
15 października – Karol Mossakowski
22 października – Waldemar Gawiejnowicz, Natalia Hyżak (klawesyn)
29 października – Krzysztof Urbaniak

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 16:00. Wstęp wolny.

 

02866c31cfc5963d05c5566401a43de6.jpg