Napisane w dniu 2017-01-20 17:28:54 przez Tymoteusz.
25 września o godzinie 17:00 w kościele Świętego Krzyża w Poznaniu odbędzie się finałowy koncert czwartej edycji Górczyńskich Koncertów Organowych
Festiwal jest kontynuacją bogatych tradycji muzycznych górczyńskiej parafii i odbywa się od 2013 roku, po wykonaniu kapitalnego remontu organów. Na ostatnim koncercie usłyszymy zróżnicowany repertuar organowy w wykonaniu jednego z najbardziej utytułowanych młodych organistów – Michała Kocota. W programie utwory Johanna Gottfrieda Walthera, Jana Pieterszoona Sweelincka, Adolpha Friedricha Hessego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jehana Alaina, Johanna Sebastiana Bacha. Wstęp wolny.
Michał Kocot - ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu w klasie organów Andrzeja Garbarka. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina oraz as. Arkadiusza Bialica, w klasie klawesynu prof. Magdaleny Myczki oraz as. Andrzeja Zawiszy i studiów solistycznych w Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie organów prof. Martina Schmedinga.
W roku akademickim 2012/2013 studiował w ramach programu wymiany studentów „Erasmus” w Hochschule für Musik und darstellende Kunst w Stuttgarcie (organy – prof. Ludger Lohmann, klawesyn – prof. Jӧrg Halubek).
Obecnie odbywa studia doktoranckie na Akademii Muzycznej w Krakowie (promotor – prof. Marcin Szelest) pisząc pracę z zakresu twórczości XIX-wiecznych organistów wrocławskich i ówczesnego instrumentarium na ziemiach śląskich oraz studia podyplomowe w zakresie improwizacji organowej u prof. Juliana Gembalskiego na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Do jego osiągnięć artystycznych należą:
- I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Organowych we Wrocławiu
- finalista II Międzynarodowego Konkursu Organowego im J. Kucharskiego w Łodzi
- I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Organowej Jehana Alaina w Krakowie
- I miejsce na XVIII Międzynarodowym Konkursie Organowym im. L. Janacka w Brnie oraz nagrodę specjalną na najlepszą interpretację utworu M. Stedronia
- II miejsce na VIII Międzynawowym Konkursie Organowym im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie oraz nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu M. Tariverdieva
- finalista 28 Międzynarodowego Konkursu Organowego w St. Albans
- II miejsce na 12 Międzynarodowym Konkursie Organowym im. Gottfrieda Silbermanna we Freibergu
- I miejsce (nagroda bachowska – Bachpreis) na 20 Międzynarodowym Konkursie Organowym w Wiesbaden
- III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Organowej w Norymberdze
Brał udział w kursach improwizacji, a także interpretacji muzyki organowej i klawesynowej prowadzonych przez takich profesorów jak: Pierre Pincemaille, Julian Gembalski, Gerhard Gnann, Lorenzo Ghielmi, Martin Rost, Krzysztof Urbaniak, Mark Kroll, Zsigmond Szathmáry, Hans-Jürgen Kaiser, Jaroslav Tuma, Wolfgang Zerer.
Dwa razy był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 2015 roku otrzymał stypendium „Młoda Polska” przyznawane za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki.
Największe wydarzenie II ZFO! 30 muzyków na scenie! W programie: muzyka dawna, J.S. Bach (w tym także słynna Toccata i Fuga), Muzyka elektroniczna i jazz! Poznaj organy od nietypowej strony! Po koncercie możliwe zdobycie informacji dot. nauki gry na…
Po raz trzeci Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaprasza na koncert w ramach “Wspólnych Brzmień”! Tegoroczna edycja znów zapowiada się wyjątkowo – Trzy Formy Sztuki na Trzecie Urodziny projektu. Na scenie Opery na Zamku pojawią się wybitni artyści…
17 września w godzinach 18.00-22.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, odbędzie się druga edycja Nocy Świątyń. Odwiedzający będą mogli zobaczyć wnętrze kościoła, posłuchać koncertu organowego, podyskutować z członkami zboru oraz usłyszeć…