Ogólnopolski Konkurs Chóralny MUSICA VERA

Napisane w dniu 2017-01-20 17:28:36 przez pawk100.

Miejsce: Toruń , Kościół pw. Świętego Maksymiliana Kolbego
Data rozpoczęcia: 2016-10-22
Artysta: Schola Cantorum Thorunensis

Powracamy do korzeni.

W 2004 roku w Toruniu odbył się po raz pierwszy rdzennie toruński Ogólnopolski Konkurs Chórów „Ars Liturgica” zorganizowany przez Pomorskie Stowarzyszenie Muzyki Sakralnej. Po dziś dzień tradycję tę kontynuuje Gniezno, gromadząc stające we współzawodnictwie chóry z całego kraju.

Dzisiaj, w 2016 roku Toruń wraca do tradycji, którą przed laty wprowadził i wypromował. W październiku tego roku nasze miasto znów wypełni się dźwiękami muzyki sakralnej, prezentowanej przez polskie i polonijne chóry amatorskie w ramach Konkursu Chóralnego MUSICA VERA.

Wśród członków Jury zagoszczą takie znakomitości świata muzycznego jak ks. prof. Kazimierz Szymonik (Warszawa), prof. Tadeusz Olszewski (Warszawa) czy prof. Jan Łukaszewski (Gdańsk).

Gospodarzem Konkursu oraz całego Festiwalu jest toruński zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki sakralnej Schola Cantorum Thorunensis. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest Paweł Głowiński, założyciel i dyrygent Schola Cantorum Thorunensis.

Gorąco zachęcamy wszystkie chóry działające niezawodowo do wzięcia udziału we współzawodnictwie o atrakcyjne nagrody. Źródło: Ogólnopolski Konkurs Chóralny MUSICA VERA

Wcześniejsze Nowości

Festiwal Muzyki Sakralnej MUSICA VERA - "Muzyka Nowych Świątyń"

„Można powiedzieć, że jakość muzyki zależy od czystości i wspaniałości spotkania z tym, co Boże, z doświadczeniem miłości i cierpienia. Im bardziej czyste i prawdziwe jest to doświadczenie, tym czystsza i wspanialsza będzie także muzyka, która z niego się…

VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ CHÓRÓW O KRYSZTAŁOWE SERCE CHEŁMIŃSKIEJ JESIENI

REGULAMIN

1. Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru „Collegium Cantorum”
2. Cele turnieju:
– propagowanie śpiewu chóralnego jako jednej z form muzycznych
– wymiana doświadczeń i integracja zespołów
–…

Koncert Galowy VII Międzynarodowego Festiwalu Chorów w Warszawie

Krótkie recitale indywidualne  chorów:

Chór  żeński PARADUR (Norwegia), dyr. Jan Røshol:
You raise med up(Jesus Raises Me Up)       Podnosisz Mnie, Jezu                  Rolf Løvland
Springar fra Bergen                            …