Uaktualnienia i nowe funkcjonalności

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:02 przez jcuryllo.

W ostatnim czasie serwis doczekał się wielu zmian usprawniających oraz poszerzających ofertę serwisu. Wszystkie z nich przebiegły pomyślnie, dzięki czemu możemy pochwalić się największą ofertą tego typu w Europie.

Od strony technicznej zaktualizowany został do najnowszej wersji framework PHP, na którym zbudowany jest niniejszy serwis. Dzięki temu Użytkownicy mogą być spokojni o bezpieczeństwo swoich danych. Wprowadziłem również system cache'owania dla najbardziej wrażliwych podstron witryny, dzięki czemu strony będą ładowały się trochę szybciej, a serwis będzie mniej obciążony (błąd HTTP 500 kiedyś spotykany kilkadziesiąt razy w ciągu dnia ostatni raz wystąpił... miesiąc temu :) ). Od strony technicznej można też wspomnieć o usprawnieniach związanych z SEO, między innymi poprawienie tzw. Friendly URLs czy dodanie automatycznie generowanej sitemapy.

Wprowadziłem nową logikę propriów mszalnych do Mszy Trydenckiej. Teraz po przejściu pod adres musicamsacram.pl/propria zobaczą państwo listę wszystkich propriów znajdujących się w bazie danych. Można je swobodnie przeglądać, dzięki czemu można przygotować się do Mszy nawet rok wcześniej :) Oczywiście nie są tam dostępne propria na wszystkie możliwe dni - będą w miarę systematycznie dodawane.

Dodałem przegląd antyfon mszalnych (podobny w stylu do przeglądu propriów). Aby je zobaczyć należy wybrać z menu Materiały -> Antyfony mszalne. Obecnie są tam dostępne wszystkie antyfony używane podczas okresu zwykłego - również będą systematycznie dodawanie antyfony do pozostałych okresów liturgicznych.

Kolejną, być może największą zmianą, jest dodanie ponad 1,500 śpiewów chorałowych - co daje obecnie ponad 4600 śpiewów dostępnych w 4 formatach! W tej konkurencji nie mamy sobie równych w Europie, a nawet dalej. Można je pobrać wybierając z menu Materiały ->  Chorał gregoriański. Bardzo (!) zachęcamy do ich wykonywania podczas mszy - każdej.

Trwają ostatnie przygotowania do stworzenia bazy firm organmistrzowskich - można się jej spodziewać w tym tygodniu.

 

Wcześniejsze Nowości

Spotkanie w ramach kursu chorału gregoriańskiego wg metody Solesmes

20 września (sobota), w godz. 11:00-19:00, w klasztorze Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Otwocku (ul. Reymonta 68/70) odbędzie się pierwsze w diecezji warszawsko-praskiej spotkanie w ramach kursu chorału gregoriańskiego wg metody Solesmes, które…

Koncert organowy z cyklu “Spotkania z kulturą u Pani Kujaw"

Dnia 28 września (niedziela) o godzinie 15:00 odbędzie się koncert organowy z cyklu “Spotkania z kulturą u Pani Kujaw” w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju - Pani Kujaw w Markowicach. Wykonawcą będzie prof. Bartłomiej Bokszczanin z…

Górczyńskie Koncerty Organowe

W niedzielę 31 sierpnia o godz. 17.00 w parafii św. Krzyża w Górczynie odbędzie się koncert muzyki organowej oraz wokalnej. W programie utwory twórców takich jak np. J. S. Bach, L. Vierne, J. B. Pergolesi