Kilka zmian technicznych

Napisane w dniu 2017-01-20 17:24:55 przez jcuryllo.

W ciągu ostatnich dni wprowadziłem kilka zmian technicznych w serwisie, które mają ułatwić i usprawnić korzystanie z jego zasobów. Omawiane zmiany nie są wielkie, ale warto o nich wspomnieć i krótko je omówić.

Zmiana pierwsza: menu

Poprzednia wersja menu, w której po prawej stronie logotypu widniała kategoria "śpiewnik" nie zdała egzaminu (napis nachodził na logo przy urządzeniach ze średnim rozmiarem ekranu). Z tego powodu cała ta grupa wylądowała w kategorii "Materiały" i została oddzielona od reszty poziomą linią (górna część dotyczy stricte chorału gregoriańskiego i/lub Mszy Trydenckiej, a dolna pieśni, nut i śpiewnika).

Zmiana druga: pieśni do świętych

Przeglądanie pieśni do świętych zostało zmienione na wzór Melodii lokalnych, tzn. zostosowałem widok drzewa plików, który powinien nie być obcy każdemu użytkownikowi komputera. Przejrzystość na pewno na tym zyskała. Dzięki temu możliwe będzie również zautomatyzowanie dodawania śpiewów.

Zmiana trzecia: mapa instrumentów

Na stronie głównej instrumentów zmieniony został sposób wyświetlania instrumentów. Wcześniej każdy instrument zaznaczony był czerwonym punktem. Teraz na mapie widoczne są koła z liczbą instrumentów wokół nich. Kolor czerwony oznacza, że w pobliżu danego koła znajduje się powyżej 100 instrumentów, żółty - powyżej 10, niebieski - poniżej 10. Gdy powiększymy mapę - używając scroll'a w myszce, wykonując gest powiększenia na urządzeniu mobilnym lub klikając na dane koło - mapa ulegnie zmianie, a koła zostaną na nowo wygenerowane - wskazując teraz jednak mniejszą ilość instrumentów. Po odpowiednim powiększeniu mapy zobaczymy pojedyncze punkty. Jakkolwiek rozwiazanie to może wydawać się skomplikowane to w praktyce w zasadzie po pierwszym lub drugim użyciu staje się bardzo intuicyjne.

Ponadto niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest:

  • zwiększona szybkość ładowania mapy (nawet 10 razy)
  • użycie standardu stworzonego przez firmę Google w celu katalogowania współrzędnych geograficznych (kml), który jest powszechnie stosowany i ma olbrzymi potencjał rozwoju
  • możliwość szybkiej analizy, w którym regionie znajduje się najwięcej skatalogowanych instrumentów

Został również lekko zmieniony dymek pojawiający się po wybraniu konkretnego instrumentu - teraz nie ma możliwości żeby kawałek tekstu był niewidoczny.

Wcześniejsze Nowości

Uwaga: Zmiana terminu Koncertu organowego w Warszawie

Informujemy że z przyczyn technicznych koncert organowy w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie, który miał się odbyć 31 maja 2014 roku o godzinie 19.15 został przeniesiony na 07.06.2014.

Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

Ełckie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Schola Gregoriana Sancti Cassimiri - istnieje od roku 2008, a jej założycielem jest Mariusz Perkowski – wokalista i dyrygent, związany z muzyką kościelną. Scholę tworzą białostoccy muzycy – śpiewacy,…

Letnia Akademia Muzyki - Organy Pomorza

Gdańsk