I Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:43 przez jcuryllo.

W dniach od 16 do 18 listopada w Akademii Muzycznej w Katowicach odbywać się bezie I Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych

 

I Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych „KoChAM”. Festiwal odbędzie się w dniach 16 – 18 listopada 2015.
Zorganizowany został przez Katedrę Dyrygentury Chóralnej Instytutu Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki katowickiej Akademii Muzycznej.
Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych „KoChAM” to w zamierzeniu cykliczne, artystyczne wydarzenie, adresowane do wszystkich tych, którym bliski jest i dla których ważny jest śpiew chóralny.
Celem Festiwalu jest publiczna promocja osiągnięć polskich i zagranicznych zespołów działających przy akademiach muzycznych oraz popularyzacja rodzimego repertuaru rozumianego w wymiarze zarówno narodowym jak i regionalnym. Nieodłącznym elementem Festiwalu, w myśl jego nazwy – akronimu KoChAM (Koncerty Chórów Akademii Muzycznych), będą prezentacje koncertowe zaproszonych zespołów. Oscylować będą one wokół myśli przewodniej. Tematem pierwszej, inaugurującej edycji będzie muzyka najnowsza, stąd Festiwal przebiegać będzie pod hasłem „ KoChAM muzykę współczesną”.
Słuchacze pierwszej edycji festiwalu będą mieli okazję podziwiać zespoły chóralne z Uniwersytetu Masaryka w Brnie, Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu, Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz gospodarzy, czyli Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Wszystkie połączone chóry wystąpią w ostatnim dniu festiwalu 18 listopada o godzinie 18ej w Filharmonii Śląskiej, kiedy to wykonane zostanie dzieło Henryka Mikołaja Góreckiego „Salve, sidus Polonorum. Kantata o św. Wojciechu” pod dyr. Stanisława Krawczyńskiego.
Istotnymi elementami Festiwalu poza koncertami, będą spotkania autorskie z kompozytorami oraz wykłady analityczne i kulturoznawcze przybliżające idee, cele i inspiracje obecne we współczesnej twórczości chóralnej.
W ramach pierwszej edycji Festiwalu zaplanowane jest również niezwykłe spotkanie chórmistrzów wszystkich akademii muzycznych w kraju, które stanowić będzie platformę dyskusyjną nad bieżącą kondycją dyrygentury w Polsce.
Wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe (koncerty, wykłady, warsztaty, panel dyskusyjny i próby) są bezpłatne. Niektóre z nich wymagają rezerwacji bezpłatnych wejściówek.
Szczegółowe informacje wraz z aktualizacjami, programem i danymi kontaktowymi zawarte są na stronie internetowej festiwalu: www.kocham.am.katowice.pl


 

Źródło: I Międzynarodowy Festiwal Chórów Akademii Muzycznych

Wcześniejsze Nowości

Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości - Konkatedra Matki Bożej Zwycięskiej

Dnia 8 listopada w Konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej w Warszawie o godzinie 19.00 odbędzie się Koncert Patriotyczny z okazji Święta Niepodległości.

Muzyczne barwy jesieni na koncercie Chóru Akademickiego WAT!

Dnia 30 listopada o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej WAT w Warszawie odbędzie się koncert Chóru Akademickiego WAT.

Koncert chóru szwedzkiego KFUM Sonorus oraz Chóru Akademickiego SGGW

Dnia 7 listopada o godzinie 19.00 w kościele Narodzenia NMP w Warszawie odbędzie się koncert chóru szwedzkiego KFUM Sonorus oraz Chóru Akademickiego SGGW.