Koncert chóru szwedzkiego KFUM Sonorus oraz Chóru Akademickiego SGGW

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:42 przez jcuryllo.

Dnia 7 listopada o godzinie 19.00 w kościele Narodzenia NMP w Warszawie odbędzie się koncert chóru szwedzkiego KFUM Sonorus oraz Chóru Akademickiego SGGW.

 

Chór kameralny KFUM Sonorus, Sztokholmie  powstał w roku 2010, obecnie liczy około 40 osób. W skład zespołu wchodzą chórzyści śpiewający wcześniej w najlepszych chórach Szwecji, m.in. Chórze Kameralnym KFUM (KFUMs Kammarkör), Chórze Filharmonii Królewskiej (Kungliga Filharmoniska kören), Chórze Katedralnym w Sztokholmie (Storkyrkans kör), barokowym chórze parafii Adolfa Fredryka w Sztokholmie (Adolf Fredriks Bachkör) oraz Chórze Akademickim w Uppsali.
 
Repertuar zespołu obejmuje utwory zarówno muzyki świeckiej jak i sakralnej począwszy od średniowiecza po czasy współczesne. Przykładem może być Requiem Gabriela Fauré, ”Sacred Concert” Duka Elingtona czy też seria tematycznych koncertów a capella – wiosną bieżącego roku (2015) na koncert taki składają się komponowane w różnych epokach pieśni (układane) do tekstów Shakespeare’a.
 
W programie koncertu m.in.: Felix Mendelsohn Bartholdy, Michael Praetorius, Evert Taube.

Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego tworzą studenci, absolwenci i pracownicy uczelni oraz zaprzyjaźnieni z nimi miłośnicy muzyki chóralnej. Wykonująmiędzy innymi renesansowe madrygały, barokowe i romantyczne motety, pieśni ludowe, negro spirituals i opracowania muzyki rozrywkowej. 

foto.php?rodzaj=news&nid=5953

Źródło: Koncert chóru szwedzkiego KFUM Sonorus oraz Chóru Akademickiego SGGW

Wcześniejsze Nowości

Przed koncertem marzeń w Carnegie Hall

Dnia 28 listopada o godzinie 19.30 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu odbędzie się koncert chóralny.

Rybnicka Jesień Chóralna - Koncert laureatów

Dnia 7 listopada o godzinie 19.00 w bazylice św. Antoniego w Rybniku odbędzie się koncert laureatów Rybnickiej Jesieni Chóralnej

Koncert inauguracyjny festiwalu RJCH w Rybniku

Dnia 6 listopada o godzinie 19.15 w kościele pod wezwaniem św. Józefa Robotnika w Rybniku odbędzie się koncert inaugurujący Festiwal Rybnickiej Muzyki Chóralnej.