Matko Piekarska, Opiekunko sławna

Wybrana pieśń została zaimportowana częściowo z metadanych przesłanego pliku. W związku z tym mogą występować pewne nieścisłości do czasu ręcznego sprawdzenia pieśni.

1.  Matko Piekarska, Opiekunko sławna, Orędowniczko wszelkich łask, co nam cudami słyniesz z dawien dawna, przyoblekając kraj nasz w blask.

Ref. Ciebie dziecięcym sercem błagamy: weź pod opiekę zbożny nasz lud. Lepszej od Ciebie Matki nie mamy, co by  w błękity wiodła nas cnót.

2.  Tyś chrześcijaństwo całe ocaliła, jako wojsk jego czujna straż, kiedyś pod Wiedniem Turków rozgromiła, biorąc pod płaszcz Twój hufiec nasz.

3.  Matko, przed którą niegdyś monarchowie kornie schylali zbrojną skroń, której rycerstwo, szlachta i wodzowie w hołdzie składali lśniącą broń.

4.  Jakeś praojców strzegła cnót przed laty, pośród ojczystych pól i strzech. Tak nas i dzisiaj chroń od wiary straty, niech nas nie splami brudny grzech.

koksmw
koksmw 2017-10-06 13:41:56
Tej melodii ludzie nie znają. Polecam wybrać się do Piekar Śląskich albo posłuchać tego: https://www.youtube.com/watch?v=PgUcmEvDLnQ