Napisane w dniu 2017-03-10 16:02:51 przez pawk100.
Miejsce: | Zabrze , Dom Kawalera |
---|---|
Data rozpoczęcia: | 2017-04-01 |
Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Zabrzańskie Tango Industrial - edycja wiosenna”, które planowane jest 1.04.2017 roku w dawnej markowni kopalni Ludwig w Zabrzu przy ulicy Hagera 43. Inicjatywa jest wspólnym projektem Stowarzyszenia Kopalnia Sztuki, Majowej Szkoły Tańca oraz Przedsiębiorstwa Górniczego DEMEX Sp. z o.o.
Piszemy o tym nie tylko dlatego, że impreza będzie się odbywać w tym niesamowitym samym budynku, w którym próby ma nowy zabrzański Chór Mieszany KLASTER (do którego ciągle poszukujemy nowych członków!), i też nie tylko dlatego, że Stowarzyszenie Kopalnia Sztuki i DEMEX użyczają nam sal na próby, za co bardzo dziękujemy, ale i z powodów, o których poniżej:
Przedsięwzięcie w założeniu ma być wydarzeniem, które w innowacyjny, nowoczesny sposób łączy ze sobą kulturę krajów hiszpańskojęzycznych wraz z klimatem budowli poprzemysłowych.
W programie:
19:15 – 20:15 Warsztaty tanga dla początkujących
Warsztaty prowadzone w Sali koncertowej (Stara łaźnia), prowadzone przez instruktorów z Majowej Szkoły Tańca pozwolą na zapoznanie się z podstawami tanga każdej osobie.
20:30 – 21:45 Koncert zespołu SanLouisTango – część I
W imprezie wezmą udział pary taneczne, prezentujące tango, z całej Polski,. W czasie koncertu będzie można słuchać, tańczyć lub słuchać i patrzeć na tańczące pary.
21:45 – 22:15 Muzyczna przerwa z DJ-em, czyli Milonga.
22:25 – 23:00 Koncert zespołu SanLouisTango – część II
W czasie koncertu będzie można słuchać, tańczyć lub słuchać i patrzeć na tańczące pary.
23:00 – 2:00 Milonga, czyli tangowa potańcówka. DJ Krzysztof Kardaś
Wykonawcy
SANLUISTANGO.
Zespół cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Występował między innymi w Teatrze Wielkim w Warszawie, podczas festiwalu 100 lat Tanga w Polsce, w Starym Klasztorze we Wrocławiu w ramach Ethno Jazz Festival Magia Tanga w Brzegu, w Filharmonii, w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Magdalena Lechowska - wokalistka zespołu to Polka o latynoskiej duszy. Urodziła się w Krakowie ale dorastała w egzotycznej Kolumbii chłonąc od najmłodszych lat tamtejsze rytmy, melodie oraz kulturę iberoamerykańską. Jej pasją od zawsze była i jest muzyka, a bogactwo rytmów i brzmień z jakimi miała styczność na co dzień, było bezcennym źródłem muzycznej inspiracji. Wywarło to ogromny wpływ na jej zainteresowania muzyką latynoską, flamenco, tangiem oraz całą kulturą iberoamerykańską.
Maja Kucharska i Krzysztof Kardaś -Instruktorzy Majowej Szkoły Tańca. Maja jest absolwentką Szkoły Muzycznej II-go stopnia, interesuje się tańcem od dziecka. Tańczyła taniec towarzyski i flamenco. Tango argentyńskie tańczy od 4 lat. W 2015 roku wygrała I Ogólnopolski Konkurs Tango Argentyńskie Pro-Am w Warszawie. W nauczaniu skupia się głównie na wzajemnej komunikacji, elegancji tańca, wygodzie i przede wszystkim przyjemności. Cały czas poszerza swoje umiejętności taneczne i dydaktyczne.
Krzysztof lubi nowoczesne tango tworzone przez Geraldine Rojas z Javierem Rodriguezem i Noelię Hurtado z Carlitosem Espinozą, tańczone do klasycznych tang z lat 30-tych i 40-tych. Szkolił się u Joanny Szelegieniec i Szymona Nowaka, u Facundo Penalvy, ale także u Jenny i Ricardo Oria, Pablo Rodrigueza i Coriny Herrera, a ostatnio u Mai Petrovic i Marko Miljevica. Dla Krzysztofa tango to ciągłe odkrywanie w sobie naturalnego ruchu i wyprostowanej postawy – nieskażonych siedzącym trybem życia i „przepraszaniem, że żyję”.
Ponadto tango to dla niego subiektywne wybory muzyczne i estetyczne oraz wspólnota z myślącymi i czującymi podobnie.
Obiekt:
Jest nam niezmiernie miło móc zaprosić powyższy zespół do naszych industrialnych wnętrz.
Wydarzenia realizowane w ramach Zabrzańskiego Tango Industrial, odbędą się na terenie Zespołu Dawnej Kopalni Ludwik. Historia tego miejsca sięga połowy XIX wieku, jednak ostateczny kształt nadano mu w latach 1910-1918. Koniec ubiegłego wieku był końcem działalności kopalni spowodowanej wyczerpaniem pokładów węgla kamiennego w tym rejonie, gdy po zasypaniu głównych szybów, wyłączono ją z eksploatacji. Obecnie, zgodnie z decyzją Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Zespół ten wpisany jest do rejestru zabytków „A” województwa śląskiego. W odrestaurowanych budynkach regularnie odbywają się różne wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, spektakle teatralne, wystawy czy prezentacje filmowe. Przestrzeń Markowni otwiera się na liczne inicjatywy artystyczne.
Dodatkowe atrakcje
Inicjatywie towarzyszyć będzie wystawa wielkoformatowych zdjęć par tanecznych w industrialnej scenerii. Na tych, którzy zgłodnieją będzie czekał bufet serwujący typową argentyńską kuchnię, wino i inne napoje.
Ogólnopolski Konkurs Chóralny Muzyki Dawnej im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego powstał z myślą o Jej wielbicielach oraz tych, którzy Jej nie znają. Wśród zgiełku i wszechobecnego hałasu XXI wieku pragniemy dotknąć Żywej Przeszłości. Intencją…
Gminny Ośrodek Kultury w Łukcie, zaprasza chóry i zespoły wokalne do wzięcia udziału w II Turnieju Chórów o Puchar Mazur Zachodnich - Łukta 2017. Turniej odbędzie sięw dniach 6-7 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie (powiat ostródzki,…
Ogólnopolski Konkurs Chórów Szkół Średnich organizowany przez Wydział Pedagogiczno - Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod patronatem Miedzynarodowego Festiwalu Chórów Uniwersyteckich Universitas Cantat 2017.
…