Jubileuszowy X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach

Napisane w dniu 2023-11-24 13:00:05 przez jcuryllo.

Miejsce: Lyski , Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lyskach
Data rozpoczęcia: 2024-03-17
Wójt Gminy Lyski serdecznie zaprasza do udziału w Jubileuszowej X Edycji Konkursu Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i na stale wpisał się w kulturalny program Gminy Lyski, stając się ważnym wydarzeniem muzycznym w kalendarzu imprez. Początkowo konkurs miał charakter gminny, później regionalny, natomiast w 2015 roku zyskał charakter międzynarodowy. Celem konkursu jest m.in. upamiętnienie postaci kompozytora Czesława Prudla oraz prezentacja dorobku artystycznego chórów i zespołów wokalnych. W 2024 roku obchodzi swoją wyjątkową, X Edycję.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniu 17 marca 2024 r. godz. 14:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lyskach przy ul. Dworcowej 4.
Zgłoszenia są przyjmowane do 1 marca 2024 r.

Z okazji Jubileuszowej X Edycji Konkursu Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody. Gwarantujemy wyjątkową atmosferę oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przez wybitnych członków naszego Jury. Informujemy, że ilość zgłoszeń będzie ograniczona tylko do 10 Chórów, czyli X EDYCJA i X CHÓRÓW ;) Serdecznie zapraszamy ;)

Zbiór utworów Czesława Prudla (zapis nutowy, mp3) oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony internetowej:
https://www.lyski.pl, w menu portalu proszę wybrać 9 zakładkę z góry:
X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach;

Szczegółowe informacje znajdują się w załączonym do pisma regulaminie.

Źródło: Jubileuszowy X Konkurs Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach

Wcześniejsze Nowości

XVI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie

Drodzy,
 
z radością ogłaszamy kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu!

Wydarzenie odbędzie się w terminie 19-20 kwietnia 2024 roku.

Formuła XXV OFPoM obejmuje:
1. Konkurs chórów
2.…

XVIII Festiwal Kolęd Kaszubskich I Pieśni Adwentowej

Warunki uczestnictwa: Przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej do dnia 20 listopada 2023 roku na adres pocztowy (decyduje data stempla pocztowego) lub mailowy Organizatora Festiwalu. Przesłanie 3 kompletów partytur na adres pocztowy…

XXXIII Tyskie Wieczory Kolędowe

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i miasto Tychy zapraszają do udziału w coroczym konkursie odbywających się w ramach wielkiego kolędowego święta - Tyskich Wieczorów Kolędowych, które odbędą się już po raz 33.!

Sam festiwal potrwa w dniach…