XVII Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna im. H.M. Góreckiego

Napisane w dniu 2023-07-01 01:01:47 przez jcuryllo.

Miejsce: Rybnik , Teatr Ziemi Rybnickiej
Data rozpoczęcia: 2023-11-04

Szanowni Państwo,

4 listopada odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Rybnicka Jesień Chóralna im. H. M. Góreckiego. Przesłuchania konkursowe w 5 kategoriach wykonawczych będą miały miejsce w siedzibie organizatora – Teatru Ziemi Rybnickiej, zaś koncert laureatów odbędzie się w jednej z najpiękniejszych śląskich świątyń, Bazylice Św. Antoniego w Rybniku.

Część konkursową oceniać będzie jury złożone ze znakomitych chórmistrzów i wykładowców akademickich, w składzie prof. Joanna Glenc – Uniwersytet Śląski, dr Milan Kolena – Akademia Sztuk w Bratysławie oraz prof. Benedykt Błoński – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Mamy nadzieję że jak co roku spotkamy się w Rybniku na święcie muzyki chóralnej.


Festiwal adresowany jest do chorów amatorskich i zostanie rozegrany w następujących kategoriach:   -        Chóry szkolne (uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych) -        Chóry akademickie -        Chóry jednorodne -        Chóry kameralne ( do 16 os. ) -        Chóry mieszane   NAGRODY:   GRAND PRIX - 7000 zł I miejsce w danej kategorii - od 1100 do 1700 zł Nagroda im. prof. Czesława Freunda dla Najlepszego Dyrygenta Festiwalu - 1000 zł Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Henryka Mikołaja Góreckiego - 500 zł Nagroda za najlepsze wykonanie  utworu muzyki współczesnej kompozytora śląskiego - 500 zł Nagroda za najlepsze wykonanie  utworu muzyki sakralnej - 500 zł   WAŻNE TERMINY: - do 20 września 2023 przyjmowane są zgłoszenia chórów do konkursu - do 30 września 2023 przeprowadzona zostanie kwalifikacja do konkursu na podstawie zgłoszonego repertuaru, nagrań i biografi chóru - do 20 października 2023 chóry zakwalifikowane do rywalizacji konkursowej mają obowiązek uiszczenia opłaty akredytacyjnej. - w dniu festiwalu, tj.4 października 2023 chóry zakwalifikowane do rywalizacji konkursowej mają obowiązek zdeponowania w Biurze Organizacyjnym 4 kompletów partytur (wydrukowanych i zbindowanych) zgłoszonego repertuaru.

Źródło: XVII Międzynarodowy Festiwal Rybnicka Jesień Chóralna im. H.M. Góreckiego

Wcześniejsze Nowości

V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu

V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej
im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu
Łowicz, 28 października 2023 r.

Festiwal ma charakter Konkursu chóralnego ocenianego przez jury, który odbędzie się
w dniu 28 października 2023 r.…

VII Międzynarodowy Konkurs Chóralny "Cantu Gaudeamus" w Białymstoku

  Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Międzynarodowym Konkursie Chóralnym "Cantu Gaudeamus" (Śpiewem radujmy się). Konkurs odbędzie się w Białymstoku w terminie 2-3 grudnia 2023 r. Zgłoszenia można wysyłać do 22 października 2023 r. za pośrednictwem…

II Ogólnopolski Festiwal Chóralny Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE Poznań 2023

Zapraszamy amatorskie chóry z całego kraju do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym Pieśni Patriotycznej MUSICA PATRIAE, który odbędzie się 18 listopada 2023 r. w Poznaniu.
Informacje na temat I edycji Wydarzenia, które cieszyło się bardzo…