29. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Napisane w dniu 2022-11-09 01:01:47 przez jcuryllo.

Miejsce: Będzin
Data rozpoczęcia: 2022-12-01
Przed nami 29. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - największego przeglądu kolęd w Europie.
Do 28 listopada na stronie www.mfkip.pl trwa przyjmowanie zgłoszeń do eliminacji, które w grudniu odbędą się w ponad 30 miastach w Polsce oraz na Ukrainie, Białorusi i Litwie. W tym roku, po pandemicznych zawirowaniach, w stu procentach na żywo (wyjątek - z oczywistych względów - zrobiono dla polonijnych solistów i grup z Ukrainy i Białorusi). W Polsce eliminacje odbędą się w Będzinie, Bielsku Białej, Bydgoszczy, Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Dębnie, Dobrodzieniu, Gnieźnie, Goleniowie, Jaworznie, Katowicach, Kielcach, Kołobrzegu, Krakowie, Krasnobrodzie, Lublinie, Łambinowicach, Łazach, Łodzi, Mikołowie, Nowej Soli, Olsztynie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Raciborzu, Radomiu, Rybniku, Sanoku, Tarnowskich Górach, Tuchowie, Warszawie i Wrocławiu.
- W Festiwalu udział mogą brać soliści, chóry i zespoły niezależnie od wieku, bo przecież kolędy łączą pokolenia! Nie jest też ważne, czy wykonawcy preferują tradycyjny śpiew sakralny, czy też dodają do niego nowoczesne akcenty muzyczne - ważne, by było prawdziwie, z serca i z wiarą w bożonarodzeniową łaskę, jaką daje światu Boże Narodzenie. Udział w Festiwalu jest dla uczestników całkowicie bezpłatny - wyjaśnia rzecznik prasowy Festiwalu, Jarosław Ciszek.
Finał Festiwalu, gromadzący zwycięzców ze wszystkich stron Polski i Europy, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Będzin Arena. 10 stycznia organizatorzy zapraszają na koncert inauguracyjny w wykonaniu grupy Golec UOrkiestra. W dniach 12-14 stycznia zaplanowano przesłuchania finałowe, a 15 stycznia o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Galowy, na którym poznamy zdobywców wynoszącej 10 tys. zł nagrody Grand Prix.
Szczegółowe informacje, regulamin oraz możliwość zgłoszeń dostępne są na stronie www.mfkip.pl.
- W jednej z kolęd, spopularyzowanej przez zespół Skaldowie, śpiewamy: "Do szopy, do szopy wszyscy, kto ogrzać pragnie ręce. Z darami, z darami, z darami, by odtajało serce". Kolędy mają niezwykłą moc, wielki ładunek energii, któremu nie straszny nawet kryzys energetyczny. W niełatwym czasie roztapiają lody i dają nadzieję, dlatego tak bardzo są nam dziś potrzebne - mówi dyrektor Festiwalu, ks. Piotr Pilśniak.

Źródło: 29. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

Wcześniejsze Nowości

XXXII Tyskie Wieczory Kolędowe

Miejskie Centrum Kultury w Tychach i miasto Tychy zapraszają do udziału w coroczym konkursie odbywających się w ramach wielkiego kolędowego święta - Tyskich Wieczorów Kolędowych!
  Podzielmy się radością wspólnego muzykowania!
  Zapraszamy…

IV Wielkopolski Konkurs Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej im. Rawickiego Korpusu Kadetów - Rawicz 2022

Konkurs adresowany jest do muzyków amatorów różnych grup wiekowych. Jego celem oprócz upowszechniania walorów artystycznych polskich pieśni patriotycznych i żołnierskich, jest integracja międzypokoleniowa oraz transfer wzorców kulturowych.
Konkurs…

WEBINAR "Zaklęcia" Andrzeja Koszewskiego - Wznowienie publikacji E-book + pliki aduio - Wydawnictwo Artes&Scientia

DARMOWY Webinar
Cykl "Zaklęcia" Andrzeja Koszewskiego - walory edukacyjne.
  Zapraszamy na wyjątkowe SPOTKANIE - z okazji wznownia cyklu miniatur chóralnych "Zaklęcia" Andrzeja Koszewskiego w postaci E-booka z plikami audio, wydawnictwo…