"Pieśni Maryjne" X Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie

Napisane w dniu 2022-09-21 01:01:45 przez jcuryllo.

Miejsce: Lubaczów , Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie
Data rozpoczęcia: 2022-10-23
Szanowni Państwo,
Centrum Kulturalne w Przemyślu, wspólnie z Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie i Parafią Konkatedralną w Lubaczowie po raz dziesiąty organizują „PIEŚNI MARYJNE” – Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie. Przegląd ten ma charakter konkursu i skierowany jest do amatorskich zespołów chóralnych z obszaru województw podkarpackiego oraz lubelskiego, działających na terenach archidiecezji przemyskiej, diecezji zamojsko-lubaczowskiej, rzeszowskiej, sandomierskiej i tarnowskiej. Celem tego wydarzenia jest prezentacja osiągnięć zespołów chóralnych, wymiana doświadczeń między uczestnikami i dyrygentami, a także pielęgnowanie śpiewania utworów o tematyce maryjnej.
Przegląd odbędzie się 23 października 2022 r. w Sanktuarium NMP Łaskawej w Lubaczowie. Rozpocznie go uroczysta Msza Św. o godz. 1300, a zaraz po niej odbędą się przesłuchania konkursowe. W tegorocznej edycji przeglądu utworem obowiązkowym podczas prezentacji chórów będzie „Witaj, Gwiazdo Morska” w opracowaniu Antoniego Zoły. Utwór ten ma być wykonany a cappella (partytura chóralna załączona do e-maila).
Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 września br.
Więcej informacji, a także niezbędne dokumenty znajdą Państwo na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu https://www.ck.przemysl.pl/.
Zapraszamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w konkursie i prosimy także o rozpropagowanie tej informacji wśród osób zainteresowanych.
Z pozdrowieniami,
Małgorzata Glesman
Instruktor ds. promocji i upowszechnienia kultury
Centrum Kulturalne w Przemyślu

Źródło: "Pieśni Maryjne" X Regionalny Przegląd Chórów w Lubaczowie

Wcześniejsze Nowości

2023 Victoria Venice International Choral Competition

A. CLASSIC  B. FOLKLORE C. JAZZ, POP, MODERN     A.  CLASSIC   Academic vocal.    Classical contemporary pieces are welcome B. FOLKLORE The ensembles to perform a folklore…

2023 Victoria Cracow International Choral Competition

Opis   A. CLASSIC  B. FOLKLORE C. JAZZ, POP, MODERN     A.  CLASSIC   Academic vocal.    Classical contemporary pieces are welcome B. FOLKLORE The ensembles to perform a folklore…

2023 International Choral Festival We Are Singing Roma