Romuald Twardowski. Sacrum. Profanum

Napisane w dniu 2019-10-16 11:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Warszawa , Bazylika św. Krzyża
Data rozpoczęcia: 2019-10-20
Artysta: Chór Filharmonii Częstochowskiej "Collegium Cantorum"
20 października 2019 o godz. 17.00 w Bazylice św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie miał miejsce koncert „Romuald Twardowski – Sacrum * Profanum”, będący premierą płyty monograficznej, wydanej przez DUX.

Romuald Twardowski. Sacrum * Profanum to płyta, która w przededniu 90. urodzin polskiego kompozytora Romualda Twardowskiego zwraca uwagę na jego ważny i pokaźny wkład w rozwój polskiej muzyki chóralnej. Kariera Twardowskiego, która rozpoczęła się w latach 50-tych ubiegłego wieku i trwa do dziś, to ogromny dorobek muzyczny, który stanowi trwały wkład w skarbnicę naszej kultury narodowej. Twórczość tę cechuję wielorakość form i gatunków, mistrzostwo warsztatu, a jednoczy je osobowość kompozytora wiernego zasadzie: jedność w różnorodności. Płyta, realizowana pod czujnym okiem Twardowskiego, to wspaniały wyraz jego myśli, a wiernie oddany zamysł twórczy stanowy wyjątkowe świadectwo jego kompozytorskiej drogi przez muzykę chóralną a cappella.

Koncert premierowy to wyjątkowa okazja by wysłuchać utworów nagranych przez Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum na żywo, a także wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, na którym obecny będzie Romuald Twardowski, jego bliscy, przyjaciele i przedstawiciele środowiska muzycznego. Za pulpitem dyrygenckim stanie maestro Janusz Siadlak – założyciel i dyrektor Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum, który zainteresowanie polską muzyką chóralną wyraża poprzez kolejne unikatowe albumy, będące trwałym śladem bogactwa polskiej twórczości a cappella. Koncert jest organizowany we współpracy z Oddziałem Warszawskim ZKP.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!Źródło: Romuald Twardowski. Sacrum. Profanum

Wcześniejsze Nowości

IV Festiwal Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego

55. Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach

  Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku. W roku 2020 w dniach od 21 do 26 czerwca, odbędzie się jego 55. edycja. Organizatorami festiwalu są:     •    Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w…

Tyskie Wieczory Kolędowe

Początek stycznia w Tychach oznacza wielki festiwal kolęd – Tyskie Wieczory Kolędowe, które co roku przyciągają do tyskich świątyń wielu słuchaczy. Oprócz siedmiu koncertowych pozwalających wysłuchać kolęd (i nie tylko!) w ciekawych aranżacjach,…