Napisane w dniu 2019-06-06 13:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Warszawa , Muzeum Narodowe
Data rozpoczęcia: 2019-06-15
Artysta: Chór VRC

Zapraszamy na koncert naszego chóru, podczas którego zabrzmi trzynaście utworów, które łączy tylko jedno: to nasze ulubione kompozycje. Wybraliśmy je w drodze głosowania spośród utworów wykonywanych przez nas w ostatnich latach.

W repertuarze pojawią się zarówno te kompozycje, dzięki którym triumfowaliśmy na międzynarodowych konkursach, jak i te, które stanowią dla nas ogromne wyzwanie. Jest wśród nich utwór napisany przez jednego z chórzystów na naszą płytę i ten skomponowany przez naszą dyrygentkę z miłości do zespołu. Są takie, które robią wielkie wrażenie na naszej publiczności i takie, w których to my sami czujemy się najlepiej. Niektóre towarzyszą chórowi od wielu lat, inne wykonaliśmy po pierwszy raz kilka miesięcy temu. Są też takie, które kojarzą nam się z pierwszym koncertem w obecnym składzie i dla wielu z nas były pierwszymi, które w chórze zaśpiewali. Są nawet takie, które części z nas się nie podobają, ale śpiewamy je mimo to najpiękniej jak umiemy dla tych, którzy je uwielbiają.

 

13 różnych wspomnień, skojarzeń, kolorów i smaków. 13 różnych powodów do słuchania i śpiewania. 13 różnych emocji. 13 utworów, którymi chcemy się z Wami podzielić.

 

Dyryguje: Joanna Maluga

Muzeum Narodowe w Warszawie

15.06.2019 godzina 21.00

Wstęp wolny

 

Źródło: 13 utworów

Wcześniejsze Nowości

V Ogólnopolski Festiwal Współczesnej Muzyki Chóralnej MUSIC EVERYWHERE

Przeżyj z chórem coś zupełnie nowego! Jest wiele rzeczy, które wyróżniają Festiwal Music Everywhere i jeszcze więcej powodów, dla których warto pojawić się w dniach 8 - 10 listopada 2019 r. w Gdańsku. V edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Współczesnej Muzyki…

Koncert muzyki sakralnej

Serdecznie zapraszamy na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Chóru Uniwersytetu SWPS.

W repertuarze znajdują się następujące utwory:
1. Wacław z Szamotuł, Już się zmierzka
2. Mikołaj Gomółka, Nieście chwałę mocarze
3. Ola…

II Międzynarodowy Konkurs Chóralny Fala Dźwięku

      Organizatorzy konkursu:

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Stowarzyszenie Chórzystek Żeńskiego Kameralnego Chóru Rebelove
Jednym z podstawowych celów konkursu jest popularyzacja dzieł…