Jak przygoda to tylko w Warszawie.

Napisane w dniu 2019-05-27 14:25:02 przez jcuryllo.

Miejsce: Warszawa , Dzielnicowy Ośrodek Kultury
Data rozpoczęcia: 2019-06-23
Artysta: Zespół Wokalny Ars Chori

Zapraszamy na sentymentalną podróż z warszawskimi piosenkami popularnymi w okresie międzywojennym i zaraz po wojnie. Nie było rautu, Sylwestra czy dancingu bez: Ach śpij kochanie, Miłość Ci wszystko wybaczy, On nie powróci już, Piosenki o mojej Warszawie, a także Dulcynei, czy Ta mała piła dziś. Warszawskie ulice zaś nuciły nieśmiertelne: Chodź na Pragę czy Jak przygoda, to tylko w Warszawie.

Podczas koncertu usłyszą Państwo te i inne niezapomniane szlagiery w nowym, nietypowym wykonaniu znanych solistów i wielogłosowego Zespołu Wokalnego Ars Chori z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego Con Passione z Gośćmi. Jakby tego było mało, zatańczy też Zespół Woda na Młyn. Całość stworzy romantyczną opowieść okraszoną dowcipem przez prowadzących koncert. Organizatorzy zapewniają niezapomniane przeżycia!

W przedstawieniu wystąpią soliści: Justyna Reczeniedi (sopran), Tomasz Warmijak (tenor), Adam Sławiński (tenor), Agnieszka Mietlicka (sopran), Marcin Kumosiński (tenor) i Zespół Wokalny Ars Chori.

Warstwę instrumentalną zapewni Trio Con Pasione z Gośćmi: Arturem Maciejewskim (akordeon) i Emilem Zwolińskim (fortepian), a taneczną – Zespół Woda na Młyn.

Całość z werwą poprowadzą: Marcin Kumosiński i Adrian Kowalczyk. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym koncertu jest Zbigniew Tupczyński.

Aranżacje: Jerzy Cembrzyński i Zbigniew Tupczyński.

Zapraszamy w niedzielę, 23 czerwca 2019 r. o godzinie 18:00 do Dzielnicowego Ośrodka Kultury, ul. Kajakowa 12 b w Warszawie.

Wstęp wolny.

Organizator: Fundacja Ars Chori
Projekt dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura - Interwencje 2019"
Partner: Dzielnicowy Ośrodek Kultury - Ursynów
Patron medialny RDCŹródło: Jak przygoda to tylko w Warszawie.

Wcześniejsze Nowości

WIELKI KONCERT poświęcony twórczości MONIUSZKI

PIERWSZY Z CYKLU KONCERTÓW ORGANIZOWANYCH PRZEZ STOWARZYSZENIE „IN LAETITIA” PT. „MUZYKA SAKRALNA MONIUSZKI W KOŚCIOŁACH WARSZAWY”
 
KOŚCIÓŁ SEMINARYJNY W WARSZAWIE, UL. KRAKOWSKIE PRZEDMIEŚCIE 52/54
Niedziela, 9 czerwca 2019 r. godz.…

Koncert pieśni Mikołaja Reja

Zespół Wokalny Ars Chori pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego, wraz z Parafią Ewangelicko-Reformowaną w Warszawie zaprasza na koncert w ramach Nocy Muzeów Koncert będzie miał charakter performensu podczas którego usłyszymy utwory polskich mistrzów epoki…

KONCERT CHÓRÓW ZIEMI ŁÓDZKIEJ