XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Napisane w dniu 2019-02-05 14:25:03 przez jcuryllo.

Miejsce: Wejherowo , Filharmonia Kaszubska/Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie
Data rozpoczęcia: 2019-04-26

Zachęcamy do wzięcia udziału w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbędzie się w dniach 26-27.04.2019 roku w Wejherowie.

Przedsięwzięcie posiada długoletnią tradycję, odbywa się od 1966 roku. Celem festiwalu jest upowszechnianie wartościowych artystycznie i ideowo utworów o tematyce marynistycznej i kaszubskiej. Wydarzenie o charakterze konkursowym umożliwia prezentację amatorskiego ruchu artystycznego, popularyzuje twórczość chóralną zarówno polską, jak i zagraniczną.

Program konkursowy oceniany jest przez jury złożone z profesjonalnych muzyków. Najlepszy zespół biorący udział w konkursie otrzymuje prestiżową nagrodę Grand Prix. Ponadto przyznawane są nagrody finansowe oraz wyróżnienia.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Rada Chórów Kaszubskich oraz Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 r.

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załączniku poniżej.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem: 58 672 27 75 wew.47 lub adresem e-mail: m.plomin@wck.org.plŹródło: XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Wcześniejsze Nowości

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży - to jedna z największych i najbardziej znaczących w Polsce imprez dla dziecięcych i młodzieżowych chórów działających w szkołach i placówkach wychowania pozaszkolnego.
 
Celem tej…

XV Międzynarodowa Jesień Chóralna w Rybniku

FESTIWAL ADRESOWANY JEST  DO CHORÓW AMATORSKICH.

KATEGORIE KONKURSOWE: 1. Chóry dziecięce ( do 14 r.ż. ) 2. Chóry młodzieżowe ( od 15 do 21 r.ż. ) 3. Chóry akademickie 4. Chóry jednorodne 5. Chóry kameralne mieszane ( do 24 os. ) 6. Chóry…

Koncert kolęd - "Lulejże, mi lulej"

Zapraszamy Państwa na nasz kolędowy koncert.
W programie najpiękniejsze polskie kolędy w opracowaniach chóralnych autorstwa wielkich polskich kompozytorów.
Zapraszamy - chór kameralny „Ars Cantata” pod dyrekcją Anny Celmer-Falkiewicz.