Udoskonalony system opisów instrumentów

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:14 przez jcuryllo.

W ostatnich dniach udało nam się wprowadzić dość znaczne zmiany w systemie służącym do zarządzania opisami instrumentów w naszej bazie danych, które na pewno poszerzą możliwość dokumentacji organów piszczałkowych.

Do najważniejszych zmian można zaliczyć przede wszystim:

  • możliwość dodawania nieskończonej ilości zdjęć do instrumentu - nie ma już ograniczenia do 5 zdjęć. Ponadto zdjęcia można już samodzielnie dodawać poprzez Menu->Instrumenty->Zarządzanie->Edytuj
  • łatwa zmiana współrzędnych geograficznych do instrumentu - teraz wystarczy na mapie w edycji instrumentu "złapać" zaznaczony punkt i przeciągnąć go w odpowiednie miejsce. Wtedy od razu współrzędne geograficzne zmienią się na te wskazywane przez nasz punkt.
  • udoskonalenie dodatkowych znaczników - dodaliśmy znacznik [b], który oznacza pogrubienie rejestru. Dodatkowo znaczniki można teraz łączyć w dowolnej kolejności. Poprawione zostało również ich parsowanie przez system, co poprawiło wydajność o ok. 10%-20%.
  • w przypadku oczekiwania na zatwierdzenie instrumentu po edycji będzie on ciągle dostępny (tzn. będzie dostępna jego ostatnia zatwierdzona wersja)
  • na stronie głównej instrumentów listy organów ostatnio dodanych oraz ostatnio zmodyfikowanych są zbiorami rozłącznymi (tzn. w liście organów ostatnio zmodyfikowanych nie ma już organów ostatnio dodanych)
  • do opisu organów dodano pole "ilość głosów realnych", gdyż czasami mamy różną ilość rejestrów, a inną ilość głosów
  • bez problemu można dodawać zdjęcia ze spacjami w nazwie. Zwiększony został też maksymalny rozmiar zdjęcia do 20 MB. Mamy nadzieję, że dzięki temu zyskamy do bazy wiele fotografii w wysokiej rozdzielczości :)
  • poprawiliśmy też kilka drobnych błędów, dzięki którym delikatnie została zwiększona wydajność 
  • dodatkowo - już abstrahując od instrumentów - zaktualizowaliśmy nasz framework o kilkanaście wersji w górę, mimo różnych problemów powstałych podczas tej operacji. Ta decyzja niesie za sobą całą masę optymalizacji "serca" serwisu i poprawy bezpieczeństwa.

Oczywiście to nie koniec zmian i pewnie w następnym miesiącu można się spodziewać kolejnych. Jeśli jednak uważają Państwo, że robimy dobrą robotę to prosimy o wsparcie naszej pracy dobrowolną dotacją. Przede wszystkim to właśnie one pozwalają nam na ciągły rozwój. 

Wcześniejsze Nowości

Festiwal muzyki organowej i kameralnej w Słupsku

Koncerty odbywają się od 2 lipca do 6 sierpnia w kościele św. Jacka w Słupsku o godzinie 19tej.

Festiwal Bachowski w Świdnicy

XVI FESTIWAL BACHOWSKI odbędzie się w Świdnicy w dniach 23 VII - 2 VIII 2015 roku.

Poszerzamy propozycje pieśni

Od dzisiaj znacznie poszerzamy zestaw oferowanych przez nas propozycji pieśni. Zrywamy z zasadą, według której proponujemy propozycje tylko dla najbardziej ogólnego oficjum. Obecnie będziemy się zajmowali wszystkimi świętami, wspomnieniami obowiązkowymi,…