Napisane w
dniu 2017-01-20 17:25:14
przez
jcuryllo.
W ostatnich dniach udało nam się wprowadzić dość znaczne zmiany w systemie służącym do zarządzania opisami instrumentów w naszej bazie danych, które na pewno poszerzą możliwość dokumentacji organów piszczałkowych.
Do najważniejszych zmian można zaliczyć przede wszystim:
- możliwość dodawania nieskończonej ilości zdjęć do instrumentu - nie ma już ograniczenia do 5 zdjęć. Ponadto zdjęcia można już samodzielnie dodawać poprzez Menu->Instrumenty->Zarządzanie->Edytuj
- łatwa zmiana współrzędnych geograficznych do instrumentu - teraz wystarczy na mapie w edycji instrumentu "złapać" zaznaczony punkt i przeciągnąć go w odpowiednie miejsce. Wtedy od razu współrzędne geograficzne zmienią się na te wskazywane przez nasz punkt.
- udoskonalenie dodatkowych znaczników - dodaliśmy znacznik [b], który oznacza pogrubienie rejestru. Dodatkowo znaczniki można teraz łączyć w dowolnej kolejności. Poprawione zostało również ich parsowanie przez system, co poprawiło wydajność o ok. 10%-20%.
- w przypadku oczekiwania na zatwierdzenie instrumentu po edycji będzie on ciągle dostępny (tzn. będzie dostępna jego ostatnia zatwierdzona wersja)
- na stronie głównej instrumentów listy organów ostatnio dodanych oraz ostatnio zmodyfikowanych są zbiorami rozłącznymi (tzn. w liście organów ostatnio zmodyfikowanych nie ma już organów ostatnio dodanych)
- do opisu organów dodano pole "ilość głosów realnych", gdyż czasami mamy różną ilość rejestrów, a inną ilość głosów
- bez problemu można dodawać zdjęcia ze spacjami w nazwie. Zwiększony został też maksymalny rozmiar zdjęcia do 20 MB. Mamy nadzieję, że dzięki temu zyskamy do bazy wiele fotografii w wysokiej rozdzielczości :)
- poprawiliśmy też kilka drobnych błędów, dzięki którym delikatnie została zwiększona wydajność
- dodatkowo - już abstrahując od instrumentów - zaktualizowaliśmy nasz framework o kilkanaście wersji w górę, mimo różnych problemów powstałych podczas tej operacji. Ta decyzja niesie za sobą całą masę optymalizacji "serca" serwisu i poprawy bezpieczeństwa.
Oczywiście to nie koniec zmian i pewnie w następnym miesiącu można się spodziewać kolejnych. Jeśli jednak uważają Państwo, że robimy dobrą robotę to prosimy o wsparcie naszej pracy dobrowolną dotacją. Przede wszystkim to właśnie one pozwalają nam na ciągły rozwój.