XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Napisane w dniu 2017-01-20 17:29:13 przez pawk100.

Miejsce: Wejherowo , Filharmonia Kaszubska
Data rozpoczęcia: 2017-04-21

Szanowni Państwo!
 

W tym roku obchodzimy wyjątkową rocznicę - mija 50 lat od kiedy mamy zaszczyt i przyjemność organizowania Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu. Mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy w minionych latach mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, wspominają je z sympatią i chcieliby ponownie odwiedzić nasze miasto w 2017 roku.

 

XXIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWALU PIEŚNI O MORZU

 

XXIII odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w nowoczesnym obiekcie Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury w Wejherowie. Główne trofeum, o które będzie się toczyła rywalizacja, to Statuetka „Złocistego żagla”. Przyszłoroczna edycja przyniesie kilka zmian, które uwzględniliśmy w załączonym regulaminie. Do najważniejszych należy między innymi fakt, iż zrezygnowaliśmy z prezentacji utworu obowiązkowego oraz poszerzyliśmy grono potencjalnych uczestników o chóry parafialne i działające przy instytucjach. Ponadto przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń do 31 stycznia 2017 r.
Mamy nadzieję, że wspomniane modyfikacje przyczynią się do jeszcze większego uczestnictwa w konkursie, niż w latach ubiegłych. Aby mogło się tak stać, zwracamy się z prośbą o jak najszersze rozpowszechnienie informacji o Festiwalu. Każda odsłona imprezy gromadzi w jednym miejscu znakomite chóry o dużym zróżnicowaniu wokalnym, co tworzy niecodzienną okazję do integracji środowiskowej, analizy chóralnego warsztatu konfrontacji umiejętności wokalnych oraz budowania satysfakcji ze wspólnego muzykowania i kontaktu z publicznością. Bardzo chcielibyśmy aby i w 2017 roku atmosfera była równie wspaniała!

 
Jolanta Rożyńska, Dyrektor Wejherowskiego Centrum KulturyŹródło: XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Wcześniejsze Nowości

VIII Ogólnopolski Konkurs Pieśni Pasyjnej

W konkursie mogą brać udział wyłącznie amatorskie chóry i zespoły wokalne w jednej z 11 kategorii:
A. chórów dziecięcych do lat 12
B. chórów dziecięcych do lat 16
C. chórów młodzieżowych
D. chórów akademickich
E. chórów…

Koncert "Ave Maris Stella i motyw morza w twórczości polskich kompozytorów współczesnych"

Serdecznie zapraszamy na nasz najbliższy koncert, którego tematyka jest wyjątkowo bliska naszemu sercu - "Ave Maris Stella i motyw morza w twórczości polskich kompozytorów współczesnych".
Wydarzenie odbędzie się już 04.12.2016 r. w Zamek Książąt…

Festiwal Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych SEDINA CANTAT

Od godz. 11 w Muzeum Narodowym w Szczecinie przy Wałach Chrobrego jury w składzie: Benedykt Odya, Krystyna Milewska, Paweł Osuchowaski; będzie słuchało i oceniało prezentacji konkursowych 7 chórów kameralnych i zespołów wokalnych.

Po…