Trzy Strony Muzyki

Napisane w dniu 2017-01-20 17:29:06 przez pawk100.

Miejsce: Szczecin , Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
Data rozpoczęcia: 2016-11-10
Artysta: Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

Podczas wspólnych warsztatów zespoły przygotowały repertuar charakterystyczny dla każdego z krajów, jednocześnie dając przykład jak uniwersalnym jezykiem jest muzyka.

Podczas koncertu zaprezentują się:

ART-gentum Vocal Ensemble - Hiszpania
dyrygent: Lucia Bersova

ART-gentum Vocal Ensemble de Barcelona powstał w styczniu 2015 w szkole muzycznej Tremolo w Barcelonie pod nazwa Tremolo Vocal Ensemble. Założycielką i dyrygentem jest Lucia Beresova, członkami zespołu są absolwenci szkoły muzycznej drugiego stopnia. Młodemu zespołowi może brakuje doświadczenia, ale nie brak mu chęci i motywacji do wspólnego muzykowania. W swojej krotkiej trajektorii muzycznej uczestniczyl w VIII Miedzynarodowym Festiwale Chóralnym im. ks. Edmunda Szymanskiego w Murowanej Goslinie, spiewal koncerty w znaczacych miejscach Barcelony - Auditori de Barcelona, kosciol Santa Maria del Mar, teatrze Gava w ramach festiwalu miedzynarodowego Cantate Catalunya. Zespol sie interesuje jak muzyka klasyczna - dawna i wspolczesna, jak i muzyka experimentalna i improwizacja.  


 
Vox Populi - Islandia
dyrygent: Hilmar Orn Agnarsson

Vox Populi jest grupą przyjaciół, którzy kochają śpiewać. Celem grupy jest śpiew, którego korzyści sprawiają, że członkowie są szczęśliwi. Biorą udział w różnorodnych projektach śpiewając muzykę, która waha się od muzyki kościelnej przez gospel, jazz, pop, rock do tradycyjnej muzyki islandzkiej ludowej.
 
 

Chór Kameralny Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie
Dyrygent: Iwona Wiśniewska - Salamon
 
Chór Kameralny ZUT powstał w Akademii Rolniczej w Szczecinie w 1991r. z inicjatywy dyrygenta  Zespół tworzą studenci i absolwenci uczelni, więc skład chóru ulega ciągłym zmianom. Repertuar obejmuje muzykę sakralna, ludową, rozrywkowa oraz gospel. W dorobku zespołu znajdują się "Carmina Burana" C.Orffa, "Stella Coeli" J.M.Kraussa, "Msza G-dur" F.Schuberta, "Sancta Caecilia" i „Missa Brevis„ M.Sawy, „Requiem” i „Msza Koronacyjna” W.A. Mozarta, "IX symfonia" L.v.Beethovena, „Missa Brevis”  i „Msza o pokój” J. Szopińskiego oraz wiele innych utworów wokalno – instrumentalnych. Chór koncertował w Szwecji, Danii, Czechach, Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Holandii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Rosji i Estonii oraz na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Słowacji a także na Wyspach Owczych, Bornholmie i na Malcie oraz Gozo.                                                                                                 Jest laureatem wielu konkursów chóralnych w Polsce i na świecie  Dorobek artystyczny został utrwalony na 4 kasetach i 10 płytach CD. Od lat stara się zachować kameralny styl i charakter oraz młodzieńcze i radosne brzmienie.
 
 
 
 Źródło: Trzy Strony Muzyki

Wcześniejsze Nowości

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK w Chełmnie

XII OGÓLNOPOLSKI KONKURS KOLĘD i PASTORAŁEK w Chełmnie
REGULAMIN
ORGANIZATORZY:
Stowarzyszenie Przyjaciół Chóru Collegium Cantorum w Chełmnie
CELE:
- prezentacja dorobku artystycznego chórów i zespołów wokalnych
-…

Pop-Oratorium Miłosiedzie Boże

Zapraszamy serdecznie na KONCERT " PopOratorium - Miłosierdzie Boże"  6 listopada 2016 roku w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego we Wrocławiu, ul. Bajana 47a   Wystąpią: Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN - Kier.art. Zbigniew Małkowicz Kameralny Chór…

SPOTKANIE JUBILEUSZOWE Z OKAZJI 25-LECIA EKUMENICZNEGO CHÓRU KAMERALNEGO KOŚCIOŁA EWANGELICKO-REFORMOWANEGO W WARSZAWIE

Zapraszamy serdecznie na Spotkanie Jubileuszowe z okazji 25-lecia działalności Ekumenicznego Chóru Kameralnego Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.
Uroczystość rozpocznie się 19 listopada 2016, w sobotę, w stołecznym Kościele…