Komunikator serwisu MusicamSacram

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:09 przez jcuryllo.

Mamy niezmierną przyjemność zaprezentować Państwu platformę umożliwiającą bezpośrednią komunikację między użytkownikami naszego serwisu. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie informacji tekstowych, zdjęć, plików oraz szkiców graficznych w czasie rzeczywistym do drugiej osoby - a nawet do wielu osób równocześnie.

Obsługa naszego komunikatora jest podobna do tej znanej z popularnych serwisów społecznościowych: najpierw należy dodać do swojego grona znajomych nowe osoby, a następnie można przekazywać im swoje komunikaty korzystając z panelu na dole strony.
Jeśli chcesz umożliwić innym osobom możliwość znalezienia Cię w naszej sieci upewnij się, że w swoim Profilu (Menu -> Użytkownik -> Edytuj profil ) ustawiłeś opcję “Widoczność profilu” na “Publiczny”. W przeciwnym wypadku nie będziesz się pojawiał w wynikach wyszukiwania, a inne osoby nie zobaczą żadnego elementu Twojego profilu.

Dodać nowych użytkowników do znajomych można dwojako:

  1. Przeglądając profil użytkownika w prawym górnym rogu należy kliknąć na opcję “Dodaj do znajomych”. W tym momencie do danego użytkownika zostanie wysłane zaproszenie. Po zaakceptowaniu przez niego zaproszenia dołączy on do grona Twoich znajomych.
    komunikator-profil.png
  2. Wyszukując osoby, które udostępniły publicznie swój profil należy wybrać pierwszą grafikę pod zdjęciem danej osoby - plusa, aby dodać ją do znajomych. Podobnie jak w poprzedniej możliwości do użytkownika zostanie wysłane zaproszenie dodania Cię do znajomych, które po zatwierdzeniu potwierdzi Waszą znajomość.
    Druga grafika, tzw. “ptaszek”, służy do potwierdzania znajomości - jeśli osoba wysłała Ci zaproszenie do znajomych, a ostatnia, krzyżyk, oznacza usunięcie osoby ze znajomych - jeśli dana osoba była Twoim znajomym.
    komunikator-wyszukiwarka.png

Najlepiej zarządzać swoimi znajomościami poprzez Panel zarządzania znajomymi, gdzie można zobaczyć obecnych znajomych oraz listę otrzymanych zaproszeń, które można zaakceptować.

Kiedy mamy już znajomych możemy śmiało wybrać osobę z prawego dolnego rogu i po podwójnym kliknięciu rozpocząć z nią konwersację, analogicznie jak w popularnych serwisach oferujących podobne możliwości. Opcja “Połącz z Facebookiem / Google Talk” umożliwia połączenie konta na MusicamSacram z Facebookiem i/lub z Google Talk, dzięki czemu w ciągu sesji będziemy mogli przez komunikator na MusicamSacram komunikować się ze znajomymi z ww. sieci (wykorzystując konta ww. serwisów).

System komunikacji między użytkownikami był testowany przez długi czas i nie wykryliśmy żadnych błędów, niemniej przez okres 2 tygodni niniejszy komunikator udostępniamy jako wersję testową. W razie zauważenia jakichkolwiek błędów proszę dać znać na adres mailowy administratora.
Pamiętaj, że najlepsze efekty z korzystania z komunikatora otrzymasz poprzez dodanie zdjęcia profilowego oraz jak najobszerniejsze wypełnienie pól w profilu.

Jeśli jesteś zadowolony z naszej nowej funkcjonalności w serwisie to możesz nas wspomóc dobrowolną wpłatą. Dzięki takim osobom mógł powstać wyżej omówiony komunikator. Kolejnych środków pieniężnych również nie zmarnujemy ;)

Wcześniejsze Nowości

Koncerty organowe

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy zaprasza na koncert organowy, który odbędzie się w czwartek 19 marca 2015 roku o godzinie 19.00 w Sali Koncertowej im. prof. R. Sucheckiego, ul. Staszica 3.

XX Dni Bachowskie

14 marca 2015 roku w Krakowie odbędą się XX Dni Bachowskie

XV Warsztaty liturgiczno-muzyczne - Akademia Muzyczna we Wrocławiu

Dnia 28 lutego 2015 roku w Sali Teatralnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu odbędą się warsztaty liturgiczno-muzyczne.

jcuryllo
jcuryllo 2015-03-05 22:27:46
To może jeszcze dodam oczywistą dla mnie sprawę: aby korzystać z komunikatora trzeba się zalogować ;)
jcuryllo
jcuryllo 2015-03-05 22:10:12 Edytowany
W razie jakichkolwiek pytań / sugestii / niepewności można udostępnić w tym miejscu swój komentarz na temat wprowadzonej przez nas funkcjonalności ;)