Melodie lokalne

Napisane w dniu 2017-01-20 17:24:50 przez jcuryllo.

Udostępniamy platformę, na której można dodawać melodie lokalne oraz pieśni do świętych. Chcemy w ten sposób utworzyć całkowitą bazę śpiewów, które są śpiewane w naszych parafiach, a których nie sposób znaleźć w śpiewnikach.

Rozpoczynamy teraz kolejne dwa projekty, które są ze sobą powiązane w pewnym stopniu: melodie lokalne oraz pieśni do świętych. Melodie lokalne mają na celu zebranie melodii, które są śpiewane w naszych parafiach (np. godzinki, gorzkie żale, pieśni), a których nie sposób znaleźć w śpiewnikach. Zachęcam również do dodawania melodii już wymarłych, żeby pamięć o nich przetrwała. Pieśni do świętych mają natomiast zebrać wszystkie wykonywane w Polsce śpiewy ku ich czci. Chodzi nam przede wszystkim o te śpiewy, których nie ma w popularnych śpiewnikach.

Obecnie w ww. zasobach znajduje się tylko jedna pozycja, którą sam dodałem - ma ona za zadanie ukazać mój pomysł na to jak to ma wyglądać. Mam nadzieję, że niedługo ta baza znacznie się rozszerzy, a organista nie będzie miał problemów, gdy przyjdzie mu grać gorzkie żale w obcej parafii.

W związku z dodaniem tych nowych opcji zmianie uległo menu górne - pojawiła się nowa zakładka "śpiewnik" w której znajdują się linki do ww. nowości oraz do naszego śpiewnika.

EDIT: poprawiłem również wyświetlanie się dodawania, które mogło być niedostępne dla niektórych użytkowników.

Wcześniejsze Nowości

Życzenia wielkanocne 2014-04-18

Z okazji nadchodzących świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim Użytkownikom naszej strony życzenia, aby Chrystus obdarzył każdego swoimi łaskami w codziennych trudach.

Zmiana logiki menu 2014-04-09

Zmianie uległo główne menu strony. Przestaliśmy korzystać ze skrótów myślowych, w których chorał gregoriański był przyporządkowany tylko do Mszy Trydenckiej, gdyż nie wszyscy zdawali sobie z tego sprawę i powstawały w ten sposób…

Nowy wygląd strony 2014-03-22

Wreszcie nastąpiła długo oczekiwana rewolucja - zmieniliśmy całkowicie wygląd strony. Zmieniona została także jej logika. Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany zyskają sympatię użytkowników i umilą spędzanie czasu na stronie. Poniżej postaram się…