Wspólne Brzmienia: Chór Akademii Morskiej & Etno Project

Napisane w dniu 2017-09-17 14:51:03 przez pawk100.

Miejsce: Szczecin , Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Data rozpoczęcia: 2017-09-26
Artysta: Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie po raz czwarty zaprasza na koncert w ramach autorskiego projektu Wspólne Brzmienia. Myślą przewodnią tegorocznej edycji będzie „powrót do korzeni" w wydaniu chóralno-instrumentalnym, którego motywem głównym stanie się muzyka etniczna.

Do współpracy zaproszono wybitnych artystów: zespół Kroke oraz wokalistkę Kayah, wykonawców od lat osiągających sukcesy na światowych scenach muzycznych. 

Szczególna uwaga skupiona będzie na muzyce klezmerskiej. Koncert ten to doskonała okazja, by móc usłyszeć oryginalne aranżacje melodii żydowskich, wywodzących się z krakowskiego Kazimierza, jak również urokliwe pieśni bałkańskie czy poruszające, obfitujące w kontrastujące emocje utwory kultury Romów. W czasie koncertu zaplanowana jest również projekcja obrazów o tematyce etnicznej, będących tłem dla tego wydarzenia. Całość spięta będzie w ramy historii, opowieści o zapomnianych miejscach tak, aby ukazać poszukiwanie korzeni, swoiste dotarcie do zakamarków duszy człowieka, który poszukuje swojego pochodzenia, miejsca, przynależności. Propozycja na pewno zainteresuje osoby poszukujące niecodziennych muzycznych wrażeń, ceniące eksperymentalne projekty artystyczne.

Tym, którzy jeszcze nie mieli okazji pojawić się na poprzednich edycjachWspólne Brzmienia, przybliżamy nieco formułę projektu :) Ideą jest zaprezentowanie programu wspólnie przygotowanego przez wszystkich wykonawców, ale zdradzimy, że artyści wystąpią również w solowych odslonach.

Partnerem wydarzenia jest Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, projekt współfinansowany jest przez Województwo Zachodniopomorskie i Miasto Szczecin

Autorką plakatu oraz banneru jest Natalia Kozak


Koncert odbędzie się 26 września 2017 roku o godz. 19.00 w Filharmonii w Szczecinie. Bilety do nabycia na stronie i w punktach sprzedaży bilety.fm:
-Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
-Centrum Informacji Turystycznej pl. Żołnierza Polskiego 20 /szklany pawilon na Alei Kwiatowej/ (płatność gotówką)


-------------------------------------------

KROKE
Zespół, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. Zachwycony koncertem KROKE Steven Spielberg zaprosił zespół do Jerozolimy na występ podczas uroczystości Survivors Reunion. Dzięki Peterowi Gabrielowi grupa trafiła do Wielkiej Brytanii na Festiwal WOMAD. Utwór „The Secrets of The Life Tree” w wykonaniu KROKE znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu Davida Lyncha „Inland Empire”. Spotkanie KROKE z Nigelem Kennedym zwieńczyło wspólne dzieło – płyta „East Meets East”. W ostatnich latach zespół współpracował także z Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzyszofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi, orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie.


KAYAH
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Autorka wielu przebojów jak „Za późno”, „Supermenka“, „Na językach“, „Testosteron“, „Prawy do lewego“, „Śpij Kochanie Śpij”, czy świąteczny „Ding Dong”. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 25 lat. Swój pierwszy autorski album – “Kamień” wydała w 1995 roku. Płyta został świetnie przyjęta przez krytyków i całą branżę muzyczną, a sama artystka od razu zyskała rzeszę wiernych fanów. Od tego czasu, Kayah wydała 10 albumów prezentujących jej fascynacje muzyką folkową, klubową, soulową i jazzową, a nawet klasyczną.


CHÓR AKADEMII MORSKIEJ W SZCZECINIE
Istnieje na scenie muzycznej już 14 lat. Ponad siedemdziesięcioosobowa grupa ma na swoim koncie setki koncertów, kilkanaście międzynarodowych tournée, kilkadziesiąt głównych nagród uzyskanych na prestiżowych festiwalach chóralnych w kraju i za granicą, cztery płyty CD, liczne prawykonania dzieł muzyki współczesnej, w tym o tematyce marynistycznej. Sam zespół, jak i jego repertuar, jest niezwykle barwny i różnorodny. Zawiera zarówno klasyczną literaturę chóralną, jak i muzykę popularną w oryginalnych aranżacjach. Poprzez utwory rozrywkowe, które charakteryzuje subtelna i dowcipna choreografia, uzdolnieni, młodzi artyści przełamują klasyczny stereotyp postrzegania chóru, zapewniając publiczności niezapomniane, muzyczne wrażenia.Źródło: Wspólne Brzmienia: Chór Akademii Morskiej & Etno Project

Wcześniejsze Nowości

XVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI CHÓRALNEJ IM. FELIKSA NOWOWIEJSKIEGO

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich w Barczewie gorąco zaprasza  Państwa na
XVII  Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie.
Informujemy, że Festiwal został laureatem konkursu na Najlepszy Produkt i…

Jan Sebastian Bach - Muzyka i Słowo

Szczegóły: - sobota, 2 września, godz. 18.00, kościół ewangelicki w Katowicach, ul. Warszawska 18
- niedziela 3 września, godz. 18.00, kościół ewangelicki w Sosnowcu, ul. Żeromskiego 4

Program:
- Johann Christoph Bach - Sei getreu…

"TY DOBRZE WIESZ WARSZAWO"

Towarzystwo Śpiewacze Harfa uprzejmie informuje , że 2 września 2017 r. o godzinie  18.00   w sali koncertowej  Bemowskiego Centrum Kultury  przy ul. Górczewskiej 201 chór „HARFA” wystąpi z koncertem p.t.  „TY DOBRZE WIESZ WARSZAWO” Wystąpią: Chór Męski…