XIII edycja Pax et bonum per musicam

Napisane w dniu 2017-01-20 17:28:56 przez pawk100.

Data rozpoczęcia: 2016-10-06
Data zakończenia: 2016-10-10

Szanowni Państwo!
Fundacja PAX ET BONUM zaprasza XIII edycję Muzycznych Spotkań Kultur Międzynarodowego Festiwalu „Pax et bonum per musicam” w dniach 6-10.10.2016 r.

Koncerty odbędą się w ramach Europejskiej Stolicy Kultur 2016.Wydarzenie w programie Europejskiej Stolicy Kultury 2016, sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Festiwal jest również sfinansowany przez Gminę Wrocław i Dolnośląski Urząd Marszałkowski. Festiwal odbywa się pod patronatem ks. Abp. Józefa Kupnego oraz władz miejskich, wojewódzkich i dolnośląskich w kościele, p.w. Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim i w Hali Stulecia.

Do wysłuchania będą trzy koncerty: pierwszy koncert Witolda Zalewskiego - organisty Królewskiej Katedry na Wawelu. Drugi - hiszpański zespół kameralny: „Mudejar”. Duszą” zespołu MUDÉJAR jest instrumentalistka i wokalistka, wszechstronnie utalentowana Begoña Olavide. Koncert będzie zwieńczeniem międzyreligijnego spotkania „Asyż we Wrocławiu” i zostanie ułożone przesłanie pokojowe do narodów przez przedstawicieli różnych wyznań. Ostatni koncert, to prawykonanie dzieła Jana Henryka Botora skomponowanego dla Muzycznych Spotkań Kultur. Głównym wykonawcą dzieła będzie wielonarodowy chór powstały z połączenia trzech chórów specjalizujących się w wykonaniu muzyki różnych narodów i religii: Chór Oktoich (Polska), Lipski Chór Synagogalny (Niemcy), Chór Aidija (Litwa) oraz powiększona o instrumenty dęte i perkusyjne Orkiestra Kameralna Amadeus (Polska).

Wstęp wolny na wszystkie koncerty.

http://www.paxetbonum.pl/

3f02b72301b13c1c1be9042f4adf81c9.jpg

 

Wcześniejsze Nowości

Koncert chóru norweskiego SOFIEMYR KAMMERKOR

Sofiemyr Chór Kameralny – amatorski chór z ambicjami.      
Chór Kameralny Sofiemyr składa się z z 25 do 30 osób. Działa przy kościele w parafii w Kolbotn w Oppegård, na południe od Oslo. Od roku 1988 prowadzony przez kantora: Bernta Nordseta.

Requiem d-moll W.A. Mozarta w Bazylice Mariackiej w Krakowie

Wykonawcy: 
Chor mieszany Sofiemyr Kammerkor z Norwegii, przygotowany przez pana: Bernta Nordseta
Chor laczony: Esbjerg Koncertkor, Fjordkoret,Grenaa Koret,Roskildekoret,Slangerupkoret z Danii
Bochenski Chór Kameralny Salt Singers…

Koncert w Natolińskim Ośrodku Kultury

Koncert w Natolińskim Ośrodku Kultury 9 października, będziecie mieli okazję posłuchać nas w rozrywkowej odsłonie – zaśpiewamy przeboje Franka Sinatry, Billie Holiday, Freda Astaire’a, negro spirituals i wspaniałe musicalowe hity!

Zapraszamy…