Rapsodia na zamku w Tarnowicach Starych

Napisane w dniu 2017-05-27 14:57:19 przez pawk100.

Miejsce: Tarnowskie Góry , Zamek w Tarnowicach Starych
Data rozpoczęcia: 2017-06-03
Artysta: Fundacja Chórtownia

Fundacja Kompleks Zamkowy zaprasza na Festiwal Muzyki Renesansowej. W tym dniu gościć będziemy chór 'Rapsodia" z Mołdawii. Repertuar chóru zawiera różne utwory muzyczne poczynając od renesansu aż do współczesności i powodzeniem wykonuje muzykę sakralną kościoła prawosławnego, zachodnią muzykę klasyczną, mołdawskie pieśni folklorystyczne, muzykę współczesną, jazz i pieśni autorskie w opracowaniach chóralnych. Chór operowy uczestniczy w 9 spektaklach w Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Kiszyniowe.

W repertuarze chóru brzmią różne języki i jest on znany w wielu krajach. Uczestniczył w w wielu audycjach RTV, m.in. w konkursie Eurowizji, reprezentując Mołdawię. W 2006 chór reprezentował Mołdawię na międzynarodowym konkursie Madame Butterfly w Nagasaki.

Chór Rapsodia często koncertuje w Polsce: We wrześniu 2005 roku chór Rapsodia przyjechał na pierwszą w swojej historii trasę koncertową do Polski - wystąpił w Gliwicach na koncercie z cyklu "Lato w mieście" z repertuarem współczesnym oraz w Warszawie w szkole Lauder Morasha z widowiskiem muzycznym o Jerzym Korczaku. Koncertował też w Zabrzu, Garwolinie, na szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, na festiwalu i konkursie chóralnym w Hajnówce oraz w innych miastach. W ostatnich latach odbyły się również wyjazdy koncertowe do Czech, Węgier, Serbii i Bułgarii.

Chór jest częstym gościem na Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych odbywających się w Kamczii, nad brzegiem Morza Czarnego. Natalia Barabanszczikowa jest dyrektorem artystycznym tego festiwalu.

Ostatnio na zaproszenie Tbilisi State Choral Festival chór gościł w Gruzji, dając koncerty w ramach festiwalu w tamtejszym konserwatorium.

Więcej informacji o chórze: 
http://www.choral.art.pl/index.php?vaction=chor_view&filtr=rapsod&start=0&chid=451

Bilety w cenie 10 zł od osoby, dostępne są w kasie zamkowej.

Rezerwacje można składać mailowo lub telefonicznie:
biuro@fundacjakomplekszamk
owy.pl, tel. 32/384 74 61

ZapraszamyWydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1344095772347196/?active_tab=discussionŹródło: Rapsodia na zamku w Tarnowicach Starych

Wcześniejsze Nowości

Koncert Muzyki Chóralnej

Chór Mieszany KLASTER oraz Fundacja Chórtownia mają przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowy koncert muzyki chóralnej.

Gościem specjalnym koncertu będzie Młodzieżowy Chór Kameralny "Rapsodia" z Kiszyniowa, stolicy słonecznej Mołdawii, który…

Muzyka warszawskich organistów w Archikatedrze

Koncert
„Muzyka warszawskich organistów w Archikatedrze”
11 czerwca 2017 r. godzina 2000
Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8 w Warszawie
WSTĘP WOLNY
 
 
W…

15 lat Chóru Uniwersytetu SWPS - Koncert Jubileuszowy

Nasz zespół powstał w czerwcu 2001 roku i początkowo uświetniał oprawę uroczystości uczelni. Z czasem zaczęliśmy podejmować i realizować nowe formy wypowiedzi artystycznej, jak również docierać do większego grona słuchaczy.

Uczestniczymy w…