prawykonanie "Nowenny do Matki Boskiej Toszeckiej"

Napisane w dniu 2017-01-20 17:26:38 przez pawk100.

Miejsce: Pawłowice
Data rozpoczęcia: 2016-04-21
Artysta: Chór mieszany TRYL

Zbliża się prawykonanie kolejnego dzieła toszeckiej kompozytorki Aleksandry Garbal. Ze względu na liturgiczny charakter utworu, konieczne było tym razem uzyskanie pozytywnej opinii liturgiczno – teologicznej gliwickiej Kurii Diecezjalnej.
Dziś już możemy potwierdzić zaplanowany na 3 maja w naszym kościele termin prawykonania koncertowej „Nowenny do Matki Boskiej Toszeckiej”. Utwór jest o tyle ciekawy, że angażuje nie tylko artystów – wykonawców ale także wiernych. Mimo, że chór "Tryl" pracuje nad tym materiałem już od jakiegoś czasu, to jednak „Nowenna” nie będzie samym tylko koncertem ale także formą nabożeństwa. Trwające około 30 minut dzieło składa się z IX części, a poprzedzone i zakończone będzie pieśniami o MB Toszeckiej (jedna z pieśni - autorstwa Lidii Badury). Nad tekstami utworu pracowały też pani Maria Kowalska i pani Maria Bukowska. Foto: www.aleksandra-garbal.plŹródło: prawykonanie "Nowenny do Matki Boskiej Toszeckiej"

Wcześniejsze Nowości

Wiosenne muzykowanie. Koncert polskich twórców chóralnych.

"Wiosenne muzykowanie" to koncert w wykonaniu Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie pod dyrekcją Iwony Wiśniewskiej Salamon.

W repertuarze wydarzenia usłyszymy utwory polskich twórców muzyki…

Nasze wybory - Koncert Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej obchodzi w tym roku 15-lecie swojego istnienia. Z tej okazji chórzyści oraz przyjaciele chóru wybrali w specjalnym głosowaniu swoje ulubione utwory, które stanowią część repertuaru dorocznego koncertu zespołu. To…

Academia Cantans

Zapraszamy serdecznie na koncert Academia Cantans do Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Zaprezentujemy program sakralny, a w repertuarze znajdą się także fragmenty "Całonocnego czuwania" S. Rachmaninowa.
Bezpłatne wejściówki…