47. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT

Napisane w dniu 2017-01-20 17:26:21 przez pawk100.

47. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT - to Turniej Chórów zainicjowany został przez nieżyjącego już, legnickiego dyrygenta Henryka Karlińskiego

Miejsce: Legnica , Akademia Rycerska
Data rozpoczęcia: 2016-05-27
Artysta: Zespół wokalny Ars Cantandi katedry legnickiej

Turniej Chórów zainicjowany został przez nieżyjącego już, legnickiego dyrygenta i animatora ruchu muzycznego, Henryka Karlińskiego. Główną nagrodę Turnieju stanowi Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy, która zdobyta trzykrotnie staje się własnością chóru. W latach 1967-1986 była to Brązowa Lutnia, otrzymał ją na własność Chór Politechniki Szczecińskiej prowadzony przez Jana Szyrockiego. W latach 1987-1997 chóry ubiegały się o Srebrną Lutnię, którą ostatecznie zdobył Chór "Collegium Musicum" z Olsztyna występujący pod dyrekcją Janusza Wilińskiego. W latach 1998 - 2009 "walka" toczyła się o Złotą Lutnię, którą zdobył ostatecznie Kameralny Zespół Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej Pro Forma z Olsztyna prowadzony przez Marcina Wawruka. Obecnie przedmiotem rywalizacji jest Rubinowa Lutnia im. Jerzego Libana z Legnicy, która już dwukrotnie trafiła w ręce Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. 

27.05. Tegoroczna edycja rozpocznie się od koncertu Chóru kameralnego Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyr. Macka gandeckiego pt. "HISTORIE MIŁOSNE" (kościół Ewangelicki Marii Panny, godz. 19.00) 

28.05. To dzień przesłuchań konkursowych, podczas których dziesięć chórów wybranych przez Radę Artystyczną powalczy o głowne trofeum Turnieju - Rubinową Lutnię im. Jerzego Libana z Legnicy. 
Z myślą o wszystkich miłośnikach chóralistyki, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w przesłuchaniach osobiście, po raz kolejny przygotowujemy bezpośrednią transmisję on line (streaming). Szczegóły dotyczące dostępności podamy wkrótce. 

W tym dniu odbędą się również warsztaty wokalne z popularną grupą "Me, Myself and I" (warsztaty odpłatne). 

O godzinie 20.00 zapraszamy na koncert finałowy w wykonaniu Kameralnego Zespołu Muzyki Północno-Wschodniej i Popołudniowej Pro Forma z Olsztyna pod dyr. marcina Wawruka. program inspirowany będzie twórczością Benjamina Bilsego - legnickiego kompozytora muzyki symfonicznej, który dał początek orkiestry Filharmoników Berlińskich. Koncert Odbędzie się w przepięknej Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Koncert połączony będzie z uroczystym ogłoszeniem werdyktu i wręczeniem Rubinowej Lutni. 

29.05. W tym dniu w Sali Maneżowej (tzw. Ujeżdżalni) Akademii Rycerskiej odbędzie się koncert grupy "Me, Myself and I" (koncert biletowany). 


 Źródło: 47. Ogólnopolski Turniej Chórów LEGNICA CANTAT

Wcześniejsze Nowości

Oprawa liturgii

Miłośników pieśni pasyjnej zapraszamy do wspólnego przeżywania uroczystej litrurgii ku czci Krzyża Św., która, jak co roku, odbywa się w naszej parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku w Wielki Piątek, tj. w tym roku 25 marca 2016r., na której to…

8-10.04.2016 - FESTIWAL GOSPEL BEZ GRANIC W KATOWICACH

W dniach 8-10.04.2016 roku w Katowicach odbędzie się "FESTIWAL GOSPEL BEZ GRANIC" Koszty uczestnictwa w 3. edycji warsztatów: 65 zł za osobę - indywidualnie 55 zł za osobę - grupowo (od 10 osób)

XXIV Koncerty pasyjne w Bazylice Świętego Krzyża

Serdecznie zapraszamy na XXIV edycję koncertów pasyjnych w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie. Wstęp wolny