Ogólnopolski Festiwal Chórów Studenckich Vivat Academia

Napisane w dniu 2017-04-08 13:18:05 przez pawk100.

Miejsce: Warsaw , Politechnika Warszawska
Data rozpoczęcia: 2017-04-22
Artysta: Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

W dniu 22 kwietnia 2017 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej już po raz szósty odbędzie się Festiwal Chórów Studenckich Vivat Academia.

Obecna edycja jest wyjątkowa – Festiwal Vivat Academia ma bowiem po raz pierwszy zasięg ogólnopolski. 

Festiwal ma charakter konkursu. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Małej Auli Politechniki Warszawskiej w dniu 22 kwietnia 2017 (sobota), rozpoczną się o godz. 14:00. Ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 16:30.
W przesłuchaniach mogą brać udział chóry wyższych uczelni z całej Polski a także inne zespoły młodzieżowe, zakwalifikowane do udziału przez organizatora Festiwalu.

Vivat Academia wyróżnia się na tle innych konkursów chóralnych nietypową kategorią dodatkową, którą w tym roku organizujemy po raz pierwszy. 
Chętne chóry mogą zgłosić się do kategorii: "INNY DYRYGENT" - wybrany przez siebie utwór, chór wykona pod kierownictwem wylosowanego w dniu konkursu dyrygenta, będącego na co dzień dyrygentem innego chóru biorącego udział w tej kategorii. Występ konkursowy dyrygenta i chóru oceniany będzie osobno. O wygranej w tej kategorii zdecyduje sumaryczna ilość punktów w obu ocenach (dyrygenta i prowadzonego przez niego na co dzień chóru).

Warunkiem uczestnictwa w przesłuchaniach konkursowych jest nadesłanie wypełnionych kart zgłoszeniowych dostępnych na stronie internetowej Festiwalu.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 marca 2017 r. Zgłoszenia należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres chorpw@gmail.com.

Do grona Jury Festiwalu Vivat Academia 2017 zaproszeni zostali m.in.:
Paweł Łukaszewski (Polska) – Przewodniczący Jury,
Wioletta Miłkowska (Polska),
Paul Mealor (Wielka Brytania),
Cornelius Trantow (Niemcy),
Inessa Bodiako (Białoruś).

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://vivatacademia.pl/

Festiwal Vivat Academia to święto muzyki chóralnej wykonywanej przez chóry studenckie z całej Polski - zarówno na przesłuchania konkursowe jak i koncert finałowy wstęp jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!Źródło: Ogólnopolski Festiwal Chórów Studenckich Vivat Academia

Wcześniejsze Nowości

Koncert muzyki sakralnej O CRUX AVE

CHÓR MIESZANY KLASTER pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski

zaprasza na

KONCERT MUZYKI SAKRALNEJ "O CRUX AVE"

W programie utwory kompozytorów: G.P. Palestrina, J. Busto, R.Dubra, K.Nystedt, A. Tučapský, M.Durufle, F.…

Koncert muzyki pasyjnej w kościele św. Włodzimierza w Warszawie

9 kwietnia 2017 r., w Niedzielę Palmową, w stołecznym kościele rzymskokatolickim pw. św. Włodzimierza przy ul. Kondratowicza 2, o godz. 19.00, odbędzie się koncert muzyki pasyjnej a cappella, zatytułowany LAETARE, IERUSALEM, w wykonaniu Ekumenicznego…

Stabar Mater

Szanowni Państwo,
z przyjemnością zapraszamy Państwa na koncert, który odbędzie się dnia 9 kwietnia o godzinie 19.00 w Kościele pw. św. Karola Boromeusza w parafii św. Andrzeja Apostoła przy ul. Chłodnej 9 w Warszawie. Zaprezentujemy wówczas wraz z…