Koncert z cyklu "Bog-Honor-Ojczyzna" - św. Maksymilian Maria Kolbe

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:54 przez jcuryllo.

29 listopada o godzinie 12.45 w kościele garnizonowym pw św. Jana Pawła II w Warszawie odbędzie się koncert z cyklu "Bog-Honor-Ojczyzna" - św. Maksymilian Maria Kolbe

 

W niedzielę 29 listopada o godz. 12.45 zapraszamy do kościoła garnizonowego pw. św. Jana Pawła II w Warszawie-Wesołej na wyjątkowy, multimedialny koncert poświęcony postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego.
W wykonaniu chóru kameralnego Ars Cantata Klubu Inteligencji Katolickiej pod dyrekcją Anny Celmer-Falkiewicz usłyszymy m. in.  kompozycje Góreckiego, Świdra, Wichrowskiego, Jańczaka, de Marziego oraz “Motety” Karla Jenkinsa. Prezentację multimedialną przybliżającą sylwetkę Ojca Kolbego, patrioty i kapłana przedstawi młodzież z Centrum Edukacyjnego "Trampolina I" w Warszawie-Aninie pod kierunkiem ks. Adama Gołębiaka.
Koncert odbędzie się w ramach cyklu koncertów pod hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna", poświęconych sylwetkom polskich duchownych - patriotów naszych czasów. Koncerty zorganizowano dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Obrony Narodowej. Wszystkie koncerty bezpośrednio po mszy. Wstęp wolny.

foto.php?rodzaj=news&nid=5993

Źródło: Koncert z cyklu "Bog-Honor-Ojczyzna" - św. Maksymilian Maria Kolbe

Wcześniejsze Nowości

Wspomnienie św. Cecylii

Redakcja MusicamSacram.pl składa najlepsze życzenia wszystkim Muzykom kościelnym z okazji dnia naszej Patronki. Niech Święta Cecylia wyprosi nam u Pana wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwo za życia, a po śmierci udział w Jego chwale.

XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek "Spotkania z Kolędą"

W dniach od 27 grudnia do 17 stycznia w Bielsko-Białej odbędzie się XVI Festiwal Kolęd i Pastorałek "Spotkania z Kolędą"

Koncert finałowy "Sedina Cantat"

Dnia 28 listopada o godzinie 16.00 w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbędzie się koncert finałowy w ramach Festiwalu Chórów Kameralnych i Zespołów Wokalnych "Sedina Cantat"