Kaliski Festiwal Chóralny

Napisane w dniu 2017-03-20 15:13:52 przez pawk100.

Miejsce: Kalisz
Data rozpoczęcia: 2017-04-01
Artysta: Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu

Już po raz czwarty Zakład Edukacji Muzycznej Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu organizuje Kaliski Festiwal Chóralny. Tegoroczna edycja obejmuje pięć koncertów.

Pierwszy odbędzie się już 1 kwietnia 2017 roku w kościele pw. św Gotarda w Kaliszu, a wystąpią na nim dwa chóry uniwersyteckie: Chór Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu pod dyrekcją Alicji Maślanko oraz Chór Kameralny WPA UAM w Kaliszu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej. Partie fortepianu realizować będzie Hanna Moch a w partiach solowych usłyszymy: Monikę Walczak, Macieja Jakubowskiego i Adama  Michalaka. 

Kolejne majowe koncerty to występy naszych zagranicznych gości z Serbii, Turcji i Szwecji – będziemy szczegółowo informować o nich na bieżąco. Miłym akcentem tegorocznej edycji będzie udział naszych absolwentek: Marty Mikołajczak-Niewińskiej i Katarzyny Łapot, które wystąpią ze swoimi chórami. Szczegółowy program znajduje się na plakacie, a już dziś zapraszamy na koncert inauguracyjny. 

   

Źródło: Kaliski Festiwal Chóralny

Wcześniejsze Nowości

KONCERTY WIELKOPOSTNE W ŚWIDNICY, BARDZIE oraz BIELANACH WROCŁAWSKICH

KONCERT WIELKOPOSTNY TRZECH CHÓRÓW: 

26.03 godz. 18.00 - ŚWIDNICA - Kościół Miłosierdzia Bożego
9.04 godz. 10.00 - BARDO - Bazylika Mniejsza 
9.04 godz. 19.00 - BIELANY WROCŁAWSKIE - Kościół św. Andrzeja Apostoła

III Koncert Wiosenny

Dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Henryk Koroniak ma zaszczyt zaprosić na 

III KONCERT WIOSENNY 

w sobotę, 18 marca 2017 roku, o godz. 19:00 
Hall główny, Collegium Chemicum …

Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Miłosierdzia pragnę..."

W dniach 21-23 kwietnia 2017r. w klasztorze oo. Dominikanów w Łodzi przy ulicy Zielonej 13 odbędą się Warsztaty Muzyki Liturgicznej pt. „Miłosierdzia pragnę”. Poprowadzą je o. Dawid Kusz OP, Paweł Bębenek i Piotr Pałka.