XIII Poznańskie Warsztaty Gospel

Napisane w dniu 2017-01-20 17:25:38 przez jcuryllo.

W dniach 14 i 15 listopada w Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu odbędą się XIII Poznańskie Warsztaty Gospel. Serdecznie zapraszamy

 

14-15 XI  na terenie Sali koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Poznaniu przy ul. Solnej 12   
ZABRZMI  MUZYKA  GOSPEL !
 
Fundacja Pro Novis, organizator wydarzeń muzycznych Gospel, zaprasza wszystkich, bez względu na wiek, na  XIII Poznańskie Warsztaty Gospel  oraz niepowtarzalny Koncert Finałowy i Koncert Uwielbienia w wykonaniu Gospel Joy & Tyree Morris !
 
Warsztaty Gospel od 13 już lat organizowane są w całej Polsce przez Fundację Pro Novis. W jednym miejscu i o jednym czasie zbiera się nawet kilkaset osób, które chcą doświadczyć czegoś niezwykłego  i miło spędzić czas. Podczas zajęć warsztatowicze uczą się piosenek gospel w układzie trzygłosowym (sopran, alt, tenor). Całemu wydarzeniu zawsze towarzyszą chwile refleksji związane z istotną dla chrześcijan treścią pieśni.
 
Gospel daje nadzieję na lepsze jutro, wnosi powiew świeżości do naszych serc, napełnia je radością i spełnieniem. Tak właśnie działa ta muzyka, a jej głównym przekazem jest radosna Dobra Nowina o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa - Syna Bożego. Niektórzy nazywają warsztaty muzyczną ucztą, inni zaś pełnymi energii rekolekcjami. Rzeczywiście, jest to czas, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Z pewnością jest to moment zatrzymania się i oderwania  od zwykłej, często monotonnej rzeczywistości. Kto nie spróbuje, ten nigdy się nie dowie....

        Do uczestnictwa w warsztatach może zgłosić się każdy! Wiek nie gra żadnej roli. Byli już uczestnikami  70-latkowie oraz 5 letnie dzieci J. Od wielu lat na warsztaty przychodzą całe rodziny! Nie jest istotne doświadczenie śpiewania w chórze, nie ma też żadnych przesłuchań. Z pewnością przydaje się minimalna znajomość języka angielskiego, jednak jej brak nie stanowi bariery, gdyż wszystkie teksty będą przetłumaczone w książeczkach warsztatowych na język polski.
W tym roku instruktorem warsztatów będzie Tyree Morris z USA, który wspólnie ze swoim zespołem Tyree Morris & Hearts of Worship występuję na festiwalach muzycznych, w kościołach i na konferencjach, często w obecności 70.000 widowni ! Elektryzujące współczesne dźwięki mieszają się z hip-hop, R&B, retro-funk, jazz i neo-soul, tworząc niezapomniany spektakl, angażujący publiczność, dający wolność i radość.
Spotkanie z muzyką Gospel dla DZIECI ! W niedzielę, 15 listopada, organizator zaprasza wszystkie dzieci do 13 roku życia, które niekoniecznie potrafią, ale lubią śpiewać, na Dziecięce Warsztaty Gospel. Istruktorką będzie Agnieszka Górska-Tomaszewska, znana wszystkim jako „Baca”. Od 15 lat jest dyrygentką chóru Gospel Joy z Poznania, który jako jedyny chór gospel z Polski był dwukrotnie  w USA i tam „u źródła”, chórzyści uczyli się, jak śpiewać gospel. Gospel to wielka pasja Bacy i styl jej życia.  Jeszcze w tym roku (w X) chór wyjeżdża koncertować do Kanady. Agnieszka znana jest jako wulkan energii, ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. Prowadzi 3 chóry  Gospel w Poznaniu, Suchym Lesie, które są zróżnicowane wiekowo.  Do tej pory  była już instruktorką kilkudziesięciu warsztatów gospel w Polsce. Agnieszka brała udział w programie TVP2 „Bitwa na Głosy” jako chórmistrz w poznańskiej drużynie MEZA oraz drużynie LIBERA, gdzie każdy z zespołów zajął III miejsce.
 
 
UCZESTNIKOM WARSZTATÓW GWARANTUJEMY DARMOWE WEJŚCIE NA KONCERT UWIELBIENIA W WYKONANIU CHÓRU GOSPEL JOY I TYRRE MORRIS w sobotni wieczór (14 09 o godz. 19:30) ! DLA POZOSTAŁYCH UCZESTNIKÓW KONCERTU BILETY W CENIE 10 ZŁ.
.
Koncert Finałowy będzie zwieńczeniem warsztatów w dniu 15 listopada o godz. 18:00 w CENTRUM WYKŁADOWYM POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ przy ul. Piotrowo 2.  W pierwszej kolejności wystąpią dzieci a po nich dorośli uczestnicy warsztatów. Podczas koncertu  każdy uczestnik warsztatów stanie się członkiem wielkiego chóru Gospel. Jest to z pewnością niezapomniane wydarzenie. Uczestnicy zaprezentują poznane wcześniej utwory, towarzyszyć temu będzie wspaniała podniosła, zarazem radosna atmosfera. Bilety w cenie 15 zł. (dzieci do 13 r. życia- 5 zł. dzieci do 6-go r. ż. bezpłatnie) będą rozprowadzane w czasie trwania warsztatów lub bezpośrednio przed koncertem.
Zapisy oraz więcej informacji na: www.gospeljoy.pl

foto.php?rodzaj=festiwal&fwid=484

Źródło: XIII Poznańskie Warsztaty Gospel

Wcześniejsze Nowości

VII Spotkania chóralne w Radomsku

Dnia 14 listopada w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbędzie się VII spotkanie chóralne. Serdecznie zapraszamy

XX-lecie Chóru Tryl - 24 października 2015r.

Dnia 24 października w Toszku odbyło się XX-lecie chóru Tryl

Koncerty organowo-kameralne w Żywcu-Zabłociu - KONCERT FINAŁOWY

Zapraszamy na koncert finałowy tegorocznej serii koncertów organowo-kameralnych, który odbędzie się w niedzielę 25 października o godzinie 16:30 w kościele pw. św. Floriana w Żywcu-Załociu